0

به جای حکم شلاق کارگران، جلوی دریافتهای نجومی مدیران دولت را بگیرید/ از افشای فیش‌های نجومی خوشحالیم

 
ezedinrostami
ezedinrostami
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 157
محل سکونت : کرمانشاه

به جای حکم شلاق کارگران، جلوی دریافتهای نجومی مدیران دولت را بگیرید/ از افشای فیش‌های نجومی خوشحالیم

در رابطه با فیش‌های حقوقی نجومی مدیران دستگاه‌ها و بانک‌ها اظهار داشت: فیش حقوقی یک کارگر با تمام مشکلات و عقب ماندگی‌ها تنها 812 هزار تومان است و مقایسه آن با حقوق نجومی مدیران نوعی بی‌عدالتی و تبعیض را در کشور نشان می‌دهد.

وی افزود: مردم ما به دلیل تبعیض‌ها و مشکلات دیگر انقلاب کردند و کاخ‌های سر به فلک کشیده را با خاک یکسان کردند، تا ظلم و ستم به طبقه محروم و ضعیف افزایش نیابد، اما اکنون برخی مدیران حقوق‌ نجومی و غیرقانونی را حق خود می‌دانند.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری با انتقاد از سخنان وزیر بهداشت مبنی بر اینکه این حقوق‌ از شیر مادر حلال‌تر است، گفت: سقف 7 برابری محدودیت پرداخت حقوق برای چه کسانی نوشته شده است و چرا مدیران دستگاه‌های اجرایی که خود مجری قانون هستند، آن را نادیده می‌گیرند.

این نماینده فعال کارگری با بیان اینکه خط فقر کشور حقوق 2 میلیون و 300 هزار تومان است، گفت: در حالی این خط فقر توسط مراجع رسمی تایید شده است که برای جبران عقب‌ماندگی دستمزد کارگران هیچ اراده‌ای وجود ندارد.

وی افزود: هم اکنون حدود 5 میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار در کشور داریم و سوال اینجاست که آیا از میان این 5 میلیون تحصیل کرده آیا صد نفر پیدا نمی‌شود که این تشکیلات را اداره کند؟ اینکه چرا دولت با به کارگیری بازنشستگانی که 30 سال کار کرده‌اند، فرصت را از جوانان می‌گیرد؟

وی گفت: قطعا کارایی جوانان و فارغ‌التحصیلان این کشور بیشتر خواهد بود و معلوم نیست، چرا دولت به کارگیری مجدد بازنشستگان را در دولت ممنوع نمی‌کند.

ابوی با اشاره به اینکه موضوع اشتغال و نبود کار برای جوانان از مهمترین معضلات کشور است، گفت: با فیش‌های حقوقی صدها میلیونی تعدادی از مدیران دولت هزاران فارغ‌التحصیل باهوش و نخبه ایرانی می‌توانند مشغول به کار شوند و مانع از ایجاد فساد و مشکلات دیگر شد که مسائل اجتماعی کشور را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری همچنین نسبت به افشای فیش‌های حقوقی نامتعارف ابراز خرسندی کرد و گفت: قوه قضائیه هرچه سریعتر با این متخلفان برخورد کند، تا اینکه با اعتراض چند نفر از کارگران، بخواهند حکم شلاق برای کارگران ضعیف جامعه اجرا کنند.

وی در پایان از رئیس‌جمهور درخواست کرد که هرچه سریعتر جلوی پرداختی‌های نجومی را بگیرد و بیش از این موج بی‌اعتمادی در کشور را افزایش ندهد.

دوشنبه 7 تیر 1395  6:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها