0

ایران به قطب قطعه‌سازی اروپا تبدیل می‌شود

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

ایران به قطب قطعه‌سازی اروپا تبدیل می‌شود

عضو هیات علمی دانشکده خودرو دانشگاه علم وصنعت ایران گفت: با توجه به قراردادهای جدید خودروسازان کشور با بزرگان اروپا و تولید خودروهای روز، صنعت قطعه‌سازی در ایران متحول می‌شود.
 
امیرحسن کاکایی افزود: در قراردادهای جدید، خودروهایی وارد بازار ایران خواهند شد که از تکنولوژی بالایی برخوردارند و اجرایی شدن این قراردادها باعث می شود سطح صنعت قطعه‌سازی کشور بالا رفته و قطعات با فن‌آوری روز به تولید برسند.
 
او گفت: در چنین شرایطی بهتر است تا قطعه‌سازان کشور با مطالعه قراردادهای خودرویی به سمتی حرکت کنند که بتوانند قطعات مورد نیاز این خودروها را به تولید رسانده و با گرفتن شرکای تجاری اروپایی سطح کیفی محصولات خود را با آنها برابر کرده و به صادرات در بازارهای جهانی بیاندیشند.
 
کاکایی افزود: صنعت قطعه‌سازی ایران در دولت گذشته با توجه به افزایش درآمدهای نفتی و واردات قطعه از چین به کما رفت که به نظر می‌رسد قراردادهای جدید صنعت خودرو می‌تواند قطعه‌سازان را هوشیار کرده و به آنها زندگی دوباره بخشد.
 
او گفت: اتفاق مهمی که در این صنعت رخ می‌دهد این است که صنعت قطعه‌سازی کشور جهش بزرگی در خصوص تکنولوژی طی خواهد کرد و قادر است تا با جوینت شدن و گرفتن شرکای تجاری قوی، ایران را به یکی از قطب‌های تولید قطعات استاندارد رنو و پژو تبدیل کند.
 
دوشنبه 7 تیر 1395  11:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها