0

تسلا یک کارخانه به ارزش 9 میلیارد دلار در چین احداث می‌کند

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

تسلا یک کارخانه به ارزش 9 میلیارد دلار در چین احداث می‌کند

همان‌طور که ایلان ماسک مدیرعامل تسلا موتورز وعده داده بود، این کمپانی با همکاری یک شرکت چینی به نام Jinqiao Group در حال احداث یک کارخانه در کشور چین به ارزش 9 میلیارد دلار جهت تولید خودروهای خود است. تسلا با این کار قصد دارد تا از بخشش 25 درصدی مالیات کشور چین بهره‌مند شود و خودروهای ارزان قیمت‌تری را در این کشور به فروش برساند.

اگر گزارش تازه‌ای که به دست ما رسیده درست باشد، کمپانی تسلا قصد دارد به‌منظور پاسخگویی به تقاضای بسیار زیاد محصولات خود و همچنین عدم ایجاد تأخیر در عرضه محصولاتی مانند خودرو الکترونیکی تسلا مدل 3 کارخانه جدیدی را احداث کند. بر اساس این گزارش تسلا در حال فراهم کردن مقدمات راه اندازی این کارخانه در کشور چین بوده و بودجه‌ی 9 میلیارد دلاری را نیز به آن اختصاص داده است.

بلومبرگ گزارش می‌دهد که تسلا یک قرارداد تازه غیر الزامی را با یک شرکت دولتی چینی به نام Jinqiao Group به امضا رسانده است تا تولید محصولات خود را در خاک چین و در شانگهای ادامه دهد. یکی از افراد نزدیک به این کمپانی می‌گوید که رقم قرارداد بسته شده چیزی حدود 9 میلیارد دلار خواهد بود.

احداث کارخانه تسلا در چین

در حال حاضر اهداف تسلا در مورد احداث این کارخانه و تولید محصولات خود در کشور چین نامشخص است. ایلان ماسک مدیرعامل شگفت انگیز و یکی از تأثیرگذارترین افراد در جهان چند ماه قبل اعلام کرده بود که این کمپانی تا اواسط سال 2016 میلادی یک کارخانه در خاک چین احداث خواهد کرد. این گزارش همچنین ادعا می‌کند که تسلا و Jinqiao Group در حال حاضر چیزی حدود 4.5 میلیارد دلار را به این پروژه تزریق کرده‌اند. هرچند که تاکنون هیچ اعلام عمومی از سوی این دو کمپانی جهت تأیید این خبر صورت نگرفته است و هنوز نمی‌توانیم به‌صورت 100 درصدی در خصوص تولید خودروهای این شرکت در چین را تأیید کنیم.

 

تسلا علاوه بر افزایش ظرفیت تولیدات خود، از قانون تخفیف 25 درصدی مالیات نیز در کشور چین بهره‌مند خواهد شد

در کنار افزایش ظرفیت تولیدات کمپانی تسلا، به نظر می‌رسد که این کمپانی برنامه‌ریزی‌های جامعی را برای تولید محصولات ارزان قیمت‌تر مخصوص بازار چین انجام داده است. چراکه وقتی آن‌ها در خاک چین به تولید محصولات خود بپردازند، میزان قابل توجهی از مالیات (25 درصد) به این شرکت بخشیده می‌شود بنابراین قیمت خودروهای الکترونیکی تسلا در کشور چین دارای قیمت بسیار کمتری نسبت به سایر بازارهای جهانی خواهند بود.

دوشنبه 7 تیر 1395  11:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها