0

بازی‌سازان بریتانیا و رأی خروج از اتحادیه اروپا

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

بازی‌سازان بریتانیا و رأی خروج از اتحادیه اروپا

طبق آخرین اخبار منتشرشده، به‌نظر می‌رسد بازی‌سازان بریتانیا به‌صورت ناخواسته دست به طغیان علیه اتحادیه اروپا زده‌اند؛ بازی‌سازان بریتانیا به خارج شدن از اتحادیه اروپا رأی داده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیم‌شات همراه باشید.

امروز در همه‌پرسی Brexit 52 پنجاه‌ودو درصد از آرای مربوط به کنارکشی انگلستان از اتحادیه اروپا و 48 درصد از آرای جمع‌آوری‌شده مربوط به باقی ماندن انگلستان به‌عنوان عضوی از اتحادیه اروپا بوده است. در ادامه‌ی اعلانات مربوط به آرای جمع‌آوری‌شده، میزان بهای واحد پول پوند به کمترین مقدار خود رسیده و در مقابل آن از سال 1985 و اطلاعات قرارگرفته بر روی FTSE 100میزان بهای دلار نیز افت 8 درصدی داشته است.

صنعت بازی‌سازی بریتانیا به نتایج Brexit پاسخ داده است؛ بر اساس گفته‌های UKIE  انتخاب بازی‌سازان بریتانیا، باعث بلاتکلیفی صنعت بازی‌سازی این کشور شده است. بااین‌حال این موضوع در بین عموم باعث اطمینان خاطر شده که کشور بریتانیا برای ساخت و فروش بازی‌های خود در بهترین جایگاه جهان قرارگرفته است.

مدیر اجرایی سازمان UKIE، آقای Jo Twist اعلام کرده‌اند:

اگرچه این حرکت و بلاتکلیفی‌های سیاسی بر روی تجارت ما تأثیرگذار خواهد بود؛ در چنین زمانی خیلی مهم هست که به یاد بیاوریم در سطح بین‌الملل در جایگاه بسیار موفقی قرار داریم و بهترین رهبری درزمینهٔ صادرات کالاهای دیجیتالی را داشته‌ایم.

قبل از رأی‌گیری‌های انجام‌شده در Brexit، اعضای سازمان UKIE که شامل تعدادی از بازی‌سازان، ناشران، خرده‌فروشان و دانشگاه‌ها می‌شوند، قاطعانه به‌عنوان عضوهای باقی‌مانده در اتحادیه اروپا حضور داشتند.

آقای Jo Twist اضافه کردند:

UKIE با همکاران خود در دولت به‌سختی در حال تلاش هستند تا در اختیار قرار دادن بهترین مکان و محیط تجارت را به ما تضمین کنند؛ علاوه بر این ما این عملیات را به‌طور نزدیکی همراهی خواهیم کرد، همان‌طور که اعضای مشاوره ما همیشه این موضوع را به‌صورت مکرر اعلام کرده‌اند.

Rebellion استودیو بریتانیایی حاضر در آکسفورد که ساخت سری بازی‌های Sniper Elite  را بر عهده داشته، قاطعانه باور دارد که صنعت بازی‌سازی این کشور باقدرت پای بر جا خواهد بود.

آقای Jason Kingsleyدر این باره فرمودند:

صنعت تولید بازی‌های رایانه‌ای در انگلستان تمرکز بسیاری بر روی صادرات دارد و توانسته در سطح بین‌الملل محصولات خود را به‌خوبی به فروش برساند. این عرصه از نیروهای کاری بسیار بااستعداد، تعداد زیادی از استودیوهای خلاق و در حال رشد و میراثی چون 30 سال موفقیت در تولید بازی، بهره‌مند‌است. درحالی‌که بلاتکلیفی برای تجارت بسیار ناخوشایند است، صنعت بازی‌های رایانه‌ای بریتانیا همچنان در شرایط قوی، ارتجاعی و رقابت‌طلبی قرار خواهد داشت.

علاوه بر این TIGA  دولت را مجبور به‌سلامت نگه‌داشتن صنعت تولید بازی در این کشور کرده؛ به‌طوری‌که عرصه تولید بازی‌های رایانه‌ای در بریتانیا باید به «دارایی‌های انگلستان و به افراد ماهر در بیرون از این کشور دسترسی داشته باشد و از مالیت مطلوب و مناسبی بهره‌مند شود.»

مدیر اجرایی TIGA، آقای Richard Wilson، دراین‌باره اعلام کردند:

صنعت بازی‌های رایانه‌ای در انگلستان از فنّاوری پیشرفته‌ای بهره‌مند شده و ارائه‌دهنده افراد ماهری (با جمعیت بیشتر از 30٬000) نفر است. این افراد تقریباً شامل 11٬000 نفر از سازندگان بازی‌های رایانه‌ای می‌شوند که به تولید £1٬1 میلیارد سرمایه ملی برای انگلستان پرداخته‌اند.

با صادرات 95 درصدی استودیوها، این کشور در صنعت بازی‌های رایانه‌ای از صادرات گرایی بهره‌مند است. در ادامه‌ی همه‌پرسی‌های Brexit، اعلام شد، قدرت بخشیدن (و جلوگیری از ضرر) به بخش‌های مختلفی که نقاط قوت و مثبت کشور انگلستان است و در تفاوت با دیگر کشورها باعث برتر بودن این کشور می‌شود، امری بسیار ضروری است؛ ازجمله: علم هوافضا، توان دفاعی، مهندسی و تولیدات باارزش، صنایع بهره‌مند شده از فنّاوری پیشرفته، تحصیلات و آموزش‌های برتر، فنّاوری های مختلف با استفاده کمتر از کربن و صنایع خلاق (که شامل صنعت بازی‌سازی این کشور می‌شود).

همچنین آقای Richard Wilson در ادامه‌ی صحبت‌های خود اعلام کردند:

برای صنعت بازی‌های رایانه‌ای بسیار مهم هست که افراد سیاست‌مدار و اعضای دولت برای شرکت‌های مختلف بازی‌سازی دسترسی کافی به دارایی‌های مالی را ایجاد کنند؛ از کاهش مالیت بر روی بازی‌های رایانه‌ای بهره ببرند؛ مالیت مای موجود در اقدام‌های علمی و تحقیقاتی کاهش یابد؛ برای IP های صنعت بازی‌سازی، حقوق پایدار و واضحی در نظر بگیرند و اجازه‌ی دسترسی به افراد ماهر و کارکشته درزمینهٔ بازی‌سازی در بیرون از انگلستان را داشته باشند. هرگونه اقدام‌های مهاجرتی نباید برای این صنعت مشکل‌ساز و طاقت‌فرسا باشد؛ در غیر این صورت رشد و پیشرفت صنعت بازی‌های رایانه‌ای در بریتانیا به تعویق خواهد افتاد.

باوجود اتفاقات اخیر و طبق نظریه بازی‌سازان کشور بریتانیا، انقلابی جدید در عرصه بازی‌های رایانه‌ای برای این کشور درراه است. به‌زودی افراد قرارگرفته در پشت‌صحنه این اقدام باید منتظر بازخوردهای دولت و دیگر اعضای اتحادیه اروپا باشند. تعهدات ذکرشده همچنان در حال بررسی هستند. با توجه به سابقه‌ی مطلوب کشور انگلستان در عرصه بازی‌های رایانه‌ای و اقدام جدید آن‌ها، برای این صنعت آینده درخشانی را امیدوار هستیم.

نظر شما در مورد رای بازی‌سازان بریتانیا چیست؟

  • 1- «حق کنارکشی – جدایی – انگلستان از اتحادیه اروپا» (British withdrawal from the European Union) معمولا این در زبان انگلیسی به صورت خلاصه شده Brexit نوشته می شود. این حق توسط بخش‌های مختلفی برنامه‌ریزی شده است؛ از بخش‌های دست اندرکار می‌توان به گروه‌های رسمی وکالت و برخی احزاب سیاسی اشاره کرد. حق Brexit زمانی که کشور انگلستان به اتحادیه اروپا پیوست ( در سال 1973) به‌رسمیت شناخته شد.
  • 2- «شاخص مالی بورس اوراق بهادار – صد صفحه اول» (Financial Times Stock Exchange 100 Index) که از آن در زبان انگلیسی در حالت خلاصه شده FTSE 100 یاد می‌شود؛ شاخص‌های بورس در کشور انگلستان شامل تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران و سرمایه‌داران در عرصه‌های مختلف می‌شود. در صد صفحه ابتدای این شاخص مهم‌ترین و پرسرمایه‌ترین صنعت‌ها همراه با مشخصات دقیق لیست شده‌اند.
  • 3- تنها سازمان موجود در کشور انگلستان که از زمینه‌های تجاری عرصه بازی‌های رایانه‌ای این کشور پشتیبانی می‌کند. تعداد اعظم استودیوهای بازی‌سازی همراه با فروشندگان و خرده‌فروشان تحت پوشش سازمان UKIE قرار دارند.
  • 4- مدیر اجرایی استودیو Rebellion
  • 5- TIGA یک انجمن تجارتی غیرانتفاعی است که نمایندگی و پشتیبانی از تولیدات صنعت بازی‌های رایانه‌ای در انگلستان را برعهده دارد.
دوشنبه 7 تیر 1395  10:06 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها