0

مصرف لبنيات و سبزيجات تاثير زيادي در رشد كامل و تامين ويتامين هاي مورد نياز بدن جنين دارد

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

مصرف لبنيات و سبزيجات تاثير زيادي در رشد كامل و تامين ويتامين هاي مورد نياز بدن جنين دارد

مصرف لبنيات به ويژه شير و سبزيجات به ويژه سبزي تازه در زنان باردار، از جهت داشتن ويتامين هاي مختلف از جمله B، تاثير به سزايي در تامين رشد كامل و ويتامين هاي مورد نياز بدن جنين دارد. از طرف ديگر از ميان گروه پروتئين ها، گوشت سفيد به ويژه ماهي نيز كه بايد حداقل هفته اي دوبار در تغذيه دوران باداري لحاظ شود، در تامين ميزان آهن و ساير مواد معدني مورد نياز بدن بسيار مفيد است.
قابل ذكر است كه مصرف روزانه آهن نيز كه نوع داروي خوراكي آن توسط پزشك تجويز مي شود، علاوه بر مصرف گوشت سفيد، الزامي است زيرا تنها اين مكمل قادر به تامين مقدار آهن لازم بدن جنين است.
گفتني است: اگرچه مصرف گوشت سفيد نسبت به گوشت قرمز در دوران بارداري مهمتر است اما گوشت قرمز نيز از آنجا كه از پروتئين و آهن بيشتري نسبت به گوشت سفيد برخوردار است، قرار دادن غذاهايي كه از اين نوع پروتئين نيز غني هستند، در برنامه تغذيه روزانه يا هفتگي در اين دوران مفيد است.
شايان ذكر است كه از ميان همه مواد غذايي، گروه غذايي نشاسته جات از نظر اهميت مصرف در مرحله آخر قرار مي گيرد. زيرا مصرف بيش از حد غذاهاي حاوي اين گروه باعث ايجاد اضافه وزن در مادر مي شود و اين امر از نظر افزايش احتمال چاقي نوزاد نيز مضرست.
اما در اين ميان اين گروه نيز نبايد از فهرست غذايي حذف شود زيرا نشاسته جات نيز در تامين ويتامين هاي مورد نياز بدن نقش دارند. اما بايد توجه شود كه ميزان مصرف آن متعادل باشد.

    حمید.bmp

 

 

یک شنبه 12 دی 1389  3:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها