0

شکایت سوریه از رئیس جمهور ترکیه به اتهام سرقت

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

شکایت سوریه از رئیس جمهور ترکیه به اتهام سرقت

وزارت دادگستری سوریه از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به اتهام سرقت مایملک و بیت المال و دارایی 37 کارگاه و واحد صنعتی در حلب شکایت کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که وزارت دادگستری این کشور اعلام کرده است که در تاریخ 10/ 8/ 2015 گزارشی را به همراه مستندات و مدارک تهیه و علیه اردوغان شکایت کرده است.

این نهاد سوری با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور ترکیه 37 واحد صنعتی و یک کارخانه در حلب را سرقت کرده که خسارات وارده به آن به 5 میلیارد و 295 میلیون دلار می رسد.

کمیته حقوقی مسئول تهیه پرونده‌های قضایی برای پیگرد گروه‌های تروریستی که سازه‌های صنعتی را از سوریه سرقت و به ترکیه منتقل کرده است در گزارش نخست خود از اردوغان خواست که این خسارات را پرداخت کند.

این کمیته که با دستور وزارت دادگستری سوریه در سال 2015 تشکیل شد و شامل نماندگانی از وزارتخانه‌های صنعت، اتحادیه اتاق صنایع و اتاق بازگانی حلب است و هدف آن تشکیل پرونده‌های قضایی برای تعقیب و پیگرد اشخاص حقیقی و حقوقی است که در سرقت سازه‌های صنعتی از استانهای حلب، ادلب، رقه؛ دیرالزور و حسکه و انتقال آن به ترکیه دست داشته‌اند.

شنبه 5 تیر 1395  7:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها