0

97 درصد مردم از حمل و نقل جاده‌ای و ریلی استفاده می‌کنند/خرید هواپیماهای تشریفاتی با عدالت سازگار نی

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

97 درصد مردم از حمل و نقل جاده‌ای و ریلی استفاده می‌کنند/خرید هواپیماهای تشریفاتی با عدالت سازگار نی

عبدالحمید نقره‌کار عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ، ضمن عرض تسلیت بابت جان باختن جمعی از سربازان نیروی زمینی ارتش در حادثه جاده‌ای اظهار داشت: در این بین آنچه برای پرداختن به آن مهم است،‌بهبود وضعیت حمل و نقل جاده‌ای است تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

وی افزود: ما مشاهده می‌کنیم که دیدارها با هیأت‌های خارجی زیاد است، قراردادهایی هم نوشته می‌شود،‌اما به آن عمل نمی‌شود، البته همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ باید در این موارد اولویت‌ها در نظر گرفته شود.

این استاد دانشگاه با ابراز تأسف از اینکه بعضی مسئولان همه ایده‌آلشان غرب است، گفت: در برخی مسئولان این ویژگی وجود دارد که سعی می‌کنند همه چیزشان را از غرب تأمین کنند و همه مسائل را از دید طبقه اجتماعی خود ببینند.

نقره‌کار در ادامه گفت: برای مثال مسکن مهر را مزخرف خواندند، در حالی که همین طرح بسیاری از مردم را خانه‌دار کرد، در قبال مسکن مهر، طرح مسکن اجتماعی را به وجود آوردند که نوعی رانت‌خواری برای طبقات ویژه به وجود‌ آورد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت پیرامون رویکرد دولت در خرید هواپیمای تشریفاتی گفت: گویی به یکباره برای آقایان توهماتی پیش آمد که بروند با فرانسه و دیگر کشورها قرارداد خرید هواپیما ببندند، این در حالی است که 3 درصد مردم از حمل و نقل هوایی استفاده می‌کنند و 97 درصد آن از حمل و نقل جاده‌ای و ریلی استفاده می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: بر همین اساس وزارت مربوطه باید سرمایه‌گذاری را در راستای تقویت حمل‌ و نقل جاده‌ای انجام دهد. در حقیقت توسعه حمل‌ و نقل جاده‌ای و ریلی امری لازم است و باید در اولویت کاری قرار گیرد.

این استاد دانشگاه در پایان با بیان اینکه خرید هواپیماها تشریفاتی در شرایط امروز کشور، امری غیرلازم است، گفت: متأسفانه رویکرد خرید هواپیما از روحیه اشرافی‌گری و سرمایه‌داری آقایان نشأت می‌گیرد که با عدالت اجتماعی و اسلامی سازگار نیست.

شنبه 5 تیر 1395  4:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها