0

سلب تابعیت از آیت‌الله قاسم در راستای «طرح بندر» است/ تکرار رفتار آل‌خلیفه در برخورد با آیت‌الله الن

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

سلب تابعیت از آیت‌الله قاسم در راستای «طرح بندر» است/ تکرار رفتار آل‌خلیفه در برخورد با آیت‌الله الن

آیت‌الله نجم‌الدین طبسی استاد خارج مهدویت حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با اشاره به حکم رژیم ال‌خلیفه در سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم  گفت: همان طور که می‌دانید بحرین جزو کشور عزیز ما بود که در اثر بی عرضگی، بی کفایتی، خیانت خاندان پلید حکومت پهلوی، این قسمت از سرزمین ایران جدا شد و تحت عنوان استقلال، تحویل به آمریکایی‌ها داده شد.

وی عنوان کرد: به یاد دارم که بحرین روزی جزء توابع شیراز بود. 90 درصد جمعیت آن پیروان مکتب اهل‌بیت بوده و هستند و از قدیم ولایت‌مدار بودند. در حال حاضر هم بیش از 2 هزار مسجد و حسینیه دارد و در طول سال، صدای عزاداری برای اباعبدالله در محله‌های شیعه‌نشین قطع نمی‌شود.

استاد حوزه علمیه قم که تجربه سفر به بحرین را دارد، تصریح کرد: تعلق خاطر مردم بحرین به مرجعیت و به شخص مقام معظم رهبری، یک تعلق زاید الوصفی است و بنده کمتر به حسینیه‌هایی رفتم که عکس حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در آنجا نباشد و حتی یک بار یکی از رؤسای هیأت‌ها به خود من گفت که حاکم فعلی (حَمَد) رؤسای هیأت‌ها را جمع کرد و گله کرد ما که حاکم و شاه اینجا هستیم عکس ما را نمی‌گذارید عکس بیگانه‌ها را می‌گذارید! یکی از پیرمردان هیأت از جا برخاست و گفت اگر مقصود شما از بیگانه، عکس آیت‌الله العظمی خامنه‌ای است بدانید که ایشان بیگانه نیست و مرجع تقلید ما است؛ ما عکس سیاسیون را در حسینیه‌هایمان نمی‌گذاریم بلکه ایشان به عنوان رهبر و پیشوای دینی ما است که تصویر او را گذاشته‌ایم و بعدها این دفاع برای آن فرد، گران تمام شد.

وی با اشاره به پروژه‌‌ای به نام «طرح بندر» اظهار داشت: طراح پروژه بندر، یهود و صهیونیست‌ها هستند، این طرح شبیه اسکان دادن به صهیونیست‌ها و آواره کردن فلسطینی‌ها است و چند سالی است در حاشیه خلیج فارس به ویژه در بحرین آغاز شده است. طی این طرح، افرادی را که ناصبی، وهابی و طرفدار حکومت آل خلیفه و آل سعود هستند، به بحرین می‌فرستند تا بافت جمعیتی شیعیان را تغییر دهند. انحلال شورای اسلامی علمای بحرین نیز در راستای «طرح بندر» بود.

آیت‌الله طبسی ادامه داد: تاکنون به ده‌ها هزار نفر از سرسپردگان آل‌خلیفه و آل‌سعود در کشورهای مختلف از جمله سودان، در بحرین شغل و شناسنامه و منزل می‌دهند تا توازن مذهبی را بر هم بریزند و 90 درصد جمعیت شیعه را به 60 درصد تقلیل دهند. اجرای این طرح، کم و بیش اثر خود را در انتخابات می‌گذارد. علمای بزرگ از جمله شیخ عیسی قاسم در برابر این خیانت و این جنایت، روشنگری کرده و تذکراتی دادند اما حکومت فعلی ـ که خودشان بحرینی نیستند و به کمک استعمارگران از حجاز به بحرین آمدند و از خودشان با تعبیر «فاتح» یاد می‌کنند ـ  مقابل این روشنگری ایستاده‌اند. در واقع آنها خودشان بیگانه هستند و بحرینی نیستند و باید از خودشان سلب تابعیت شود.

وی ابراز داشت: آل‌خلیفه همدست و وابسته به آمریکا و انگلیس است. زمین‌های بسیاری را در بحرین سیم خاردار کشیده‌اند و نام آن را گذاشتند اراضی مَلِک؛ سرزمین‌های پادشاه! اما این دروغ است و این سرزمین‌های اشغالی در اختیار آمریکا است، در حالی که مردم خود بحرین در وضعیت سختی به سر می‌برند.

استاد خارج مهدویت حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: قضیه سلب تابعیت از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر، مجاهد و مرجع بزرگوار بحرین توطئه‌ای در راستای شیعه‌ستیزی و به راه انداختن جنگ مذهبی است و البته این کار را نیز قبلاً نسبت به آیت‌الله حسین النجاتی (نماینده آیت الله سیستانی که هم‌اکنون در مدرسه علمیه الرسول بیروت مشغول تدریس است) انجام دادند. این بزرگوار بحرینی الاصل بود، با اینکه چهره‌ای نبود که با آل‌خلیفه مبارزه کند اما این جنایتکاران می‌گفتند ما سکوت را از تو نمی‌خواهیم بلکه می‌خواهیم در کنار ما باشی. لذا از او سلب تابعیت و از بحرین اخراجش کردند.

استاد خارج مهدویت حوزه علمیه قم در پایان تصریح کرد: قضیه سلب تابعیت، ماجرای جدیدی نیست. امروز اگر آل خلیفه سلب تابعیت می‌کند دیروز شاه مخلوع این کار را انجام می‌داد و می‌گفت اگر کسی با رستاخیز ما همصدا نیست از کشور برود. بیرون آخرش خودش با ذلت از کشور بیرون رفت و در کنار فراعنه مصر دفن شد. بنده به آل‌خلیفه اخطار می‌دهم عاقبت شاه را ببینید و فکری برای آینده خودتان داشته باشید.

شنبه 5 تیر 1395  2:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها