0

آغاز عملیات سرنوشت‌ساز ارتش سوریه در غرب شهر حلب

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

آغاز عملیات سرنوشت‌ساز ارتش سوریه در غرب شهر حلب

از ساعت 12 شب بوقت محلی سوریه بعد از سخنان سید حسن نصرالله جنگنده‌ها عملیات وسیعی را علیه مواضع تروریست‌ها در مناطق «بنی زید، اللیرمون و کفرحمره» واقع در غرب شهر حلب آغاز کردند.

شدت حملات جنگنده‌ها به حدی بود که تعداد زیادی از گروههای تروریستی از ترس جانشان مقرهای خود را در منطقه «بنی زید» خالی کردند و به اطراف کفرحمره و ... متواری شدند.

طبق اطلاعات به دست آمده از درون مواضع تروریست‌ها گروهی از تروریست ها به فرماندهی «احمد رجب» و گروه‌های دیگری به فرماندهی «احمد قدور سوادی» و دهها گروه دیگر از منطقه متواری شده‌اند.

گروهی دیگر از تروریست‌ها که در ارتفاع «العلم» واقع در منطقه بنی زید بودند به مکان نامعلومی فرار کرده‌اند.

آغاز عملیات سرنوشت‌ساز ارتش سوریه در غرب شهر حلب

نقشه بزرگتر اینجا  آغاز عملیات سرنوشت‌ساز ارتش سوریه در غرب شهر حلب  

 

طبق اطلاعات رسیده به «بین‌الملل فارس»، در همان نیم ساعت اولیه حملات با هدف قرار دادن گروهی از عناصر تروریستی «نورالدین زنکی»، نزدیک به 17 عنصر گروه کشته شده‌اند.

گروهی دیگر از تروریست‌های حاضر در منطقه مسکونی «الشبابی» واقع در شمال شهر اقدام به نصب ده‌ها خمپاره و موشک کرده‌اند و خود را برای هدف قرار دادن مردم شهر آماده می‌کنند.

درگیری‌های شدید بین نیروهای جبهه مقاومت با تروریست‌ها در محور مسجد رسول الاعظم واقع در منطقه جمعیه الزهراء در غرب شهر حلب گزارش شده است.

 طبق اطلاعات رسیده به «بین‌الملل فارس» محورهای عملیات از سمت مناطق، جمعیه الزهراء، اللیرمون، السکن الشبابی، بنی زید و الخالدیه در غرب شهر حلب است.

بنا بر این گزارش، حملات هوایی با نزدیک به 15 جنگنده آغاز شده که البته گروه‌های مسلح در صفحات خود در فضای مجازی تعداد آن را دو حدود دوبرابر این ذکر کردند و توپخانه و یگان موشکی بشدت مواضع تروریست‌ها را هدف قرار میدهد.

تعداد خیلی زیادی از نیروهای سوری و جبهه مقاومت به سمت مناطق عربی و شمالی شهر حلب اعزام شده‌اند و در حال قرار گرفتن در مکان‌های مشخص شده برای شروع عملیات هستند.

طبق اطلاعات به دست آمده از اهداف مهم عملیات پاکسازی منطقه بسیار مهم «بنی زید» واقع در غرب حلب است، زیرا گروه‌های مسلح طی پنج سال گذشته با شلیک ده‌ها موشک و خمپاره از طریق همین محله علیه مردم شهر حلب بیش از 15 هزار تن از اهالی شهر را شهید و زخمی کرده‌اند.

مناطق بنی زید،کفرحمره، الخالدیه، پیرامون جمعیه الزهراء و اللیرمون و... که همگی در مسیر جاده مهم و راهبردی «الکاستیلو» هستند، بشدت توسط جنگنده‌ها مورد هدف قرار گرفته چرا که از تنها راه ارسال تجهیزات و نیرو توسط تروریست‌ها به درون شهر محسوب می‌گردد و به اردوگاه حندرات و مزارع الملاح متصل می‌شود.

آغاز عملیات سرنوشت‌ساز ارتش سوریه در غرب شهر حلب

 

شدت حملات به حدی است که جاده ارتباطی تروریست‌ها یعنی الکاستیلو قطع شده است.

طبق جدیدترین خبر (تا لحظه تنظیم گزارش)، نیروهای سوری و مقاومت موفق شدند تعدادی مجتمع مسکونی و کارگاه را در منطقه جمعیه الزهراء، الخالدیه و حد فاصل بین خالدیه تا اللیرمون را پاکسازی کنند.

شنبه 5 تیر 1395  1:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها