0

بدن به حذف گوشت قرمز چه واکنشی نشان می‌دهد؟

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

بدن به حذف گوشت قرمز چه واکنشی نشان می‌دهد؟

بدن به حذف گوشت قرمز چه واکنشی نشان می‌دهد؟

 

گوشت قرمز می‌تواند قسمتی از یک رژیم غذایی سالم باشد اما برخی کارشناسان معتقدند بهتر است این ماده خوراکی به ندرت یا به همراه مقدار زیادی سبزیجات مصرف شود. روزنامه ایندیپندنت در مقاله‌ای در این باره نوشت:‌ کارشناسان در پاسخ به این پرسش که خودداری از مصرف مواد گوشتی چه واکنشی در بدن به دنبال دارد، موارد زیر را مطرح می‌کنند:


تغییر باکتری‌های روده: نوع خوراک مصرفی افراد با سیستم گوارشی و دیگر بخش‌های بدن مرتبط است. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ انجام گرفت، تفاوت بین ترکیب باکتری‌های روده در افراد گیاهخوار و گوشتخوار بررسی و مشخص شد افراد گیاهخواری که از مصرف هر گونه مواد گوشتی خودداری می‌کنند، دارای گونه‌های دفاعی باکتری‌های روده هستند.


محروم شدن بدن از دریافت برخی مواد مغذی: یک رژیم غذایی گیاهی متعادل می‌تواند مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند هر چند در این شرایط دریافت آهن، ویتامین D و ویتامین B12 سخت تر انجام می‌شود.


کاهش خطر ابتلا به سرطان: در گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت (WHO) گوشت فرآوری شده به عنوان ماده سرطان‌زا معرفی شده است. گوشت قرمز در گروه خوراکی‌هایی قرار گرفته که احتمالا دارای مواد سرطان زاست. کارشناسان معتقدند: تنها مصرف ۵۰ گرم گوشت فرآوری شده خطر ابتلا به سرطان روده را تا ۱۸ درصد افزایش می‌دهد.


کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی: محققان به تازگی دریافته‌اند مصرف گوشت قرمز با بروز بیماری‌های قلبی مرتبط است. همچنین مطالعات نشان می‌دهد وجود ماده مغذی "کارنیتین" در مواد غذایی واکنش‌های میکروب روده را به دنبال دارد که در بروز بیماری‌های قلبی نقش دارد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 5 تیر 1395  12:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها