0

مدیر عامل هواوی به شایعات پیرامون سیستم عامل مستقل هواوی پاسخ داد

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

مدیر عامل هواوی به شایعات پیرامون سیستم عامل مستقل هواوی پاسخ داد

روز گذشته گزارشی پیرامون تلاش‌ طراحان چینی جهت تولید سیستم عامل مستقل هواوی جهت به کارگیری در تلفن‌های هوشمند این شرکت منتشر شد. گفته می‌شود مهندسان سایر برندهای شناخته شده در این راه به یاری کمپانی هواوی شتافته‌اند. انتشار این خبر موجب گمانه‌ زنی‌ برخی رسانه‌ها پیرامون جذب مهندسان سایر برند‌ها جهت تولید سیستم عامل مستقل هواوی شد.

 

 

سیستم عامل مستقل هواوی با نام کایرین از راه می‌رسد؟

با این که در مقطع کنونی هنوز هیچ اطلاعاتی پیرامون سیستم عامل مستقل هواوی تایید نشده است، اما نام این سیستم عامل به احتمال زیاد کایرین – Kirin OS – خواهد بود. گمانه زنی‌ها پیرامون این خبر آن‌قدر داغ و حساس شده بود که مدیرعامل کمپانی هواوی بالاخره نسبت به آنها عکس‌العمل نشان داد.

ریچارد یو، مدیر عامل شرکت هواوی، در اکانت Weibo خود اعلام کرد که طی سال‌های گذشته، سیستم عامل اندروید تاثیر به سزایی در صنعت تولید تلفن‌های هوشمند گذاشته و این به سود کاربران بوده است. وی در ادامه افزود، تا زمانی که کمپانی گوگل زبان باز سیستم‌ عامل خود را حافظ کند، هواوی از آن در محصولات خود بهره خواهد برد.

سیستم عامل مستقل هواوی

آقای یو در اظهار نظر خود، در دست ساخت بودن سیستم عامل مستقل هواوی را رد نکرده است، بنابراین نحوه حفظ سیاست هواوی در بهره‌گیری از اندروید و به استفاده از سیستم‌ عامل کایرین به‌صورت همزمان هنوز مشخص نیست و در این زمینه باید منتظر گزارشات تکمیلی باشیم. تعلل و احتیاط چینی‌ها احتمالا درس‌هایی است که از سیستم‌ عامل‌ ویندوز 10 موبایل و همچنین تایزن سامسونگ گرفته‌اند. سیستم عامل اندروید آنچنان نزد کاربران فراگیر و محبوب شده که به‌راحتی قید آن را نمی‌زنند تا محصولی با سیستم‌ عامل جدید را خریداری کنند.

شنبه 5 تیر 1395  12:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها