0

پاکسازی کامل ارتفاعات راهبردی «الثرده» در دیرالزور سوریه

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

پاکسازی کامل ارتفاعات راهبردی «الثرده» در دیرالزور سوریه

، گارد ریاست جمهوری سوریه به همراه عشایر استان دیرالزور صبح امروز (جمعه) توانستند کوه «الثرده» در نزدیکی فرودگاه محاصره شده دیرالزور را کاملا پاکسازی کنند.

عناصر تروریستی داعش، چهارشنبه شب گذشته علیه مواضع نیروهای سوری در ارتفاعات الثرده حملات سنگینی انجام داده و توانسته بودند پس از درگیری‌های سنگین بخش‌هایی از ارتفاعات الثرده را اشغال کنند.
این ارتفاعات در جنوب شرق شهر دیرالزور و در حومه شرقی فرودگاه دیرالزور واقع شده است و بر این منطقه اشراف کامل دارد.

به گزارش فارس، در مقابل نیروهای سوری با درک اهمیت کنترل بر این ارتفاع، حملات معکوس را برای بازپس‌گیری این ارتفاع انجام دادند و در گام نخست توانستند تروریست‌های داعش را از حالت هجومی به حالت دفاعی تغییر وضعیت دهند.
از صبح امروز (جمعه) نیز نیروهای گارد ریاست جمهوری با کمک عشایر بازپس گیری کامل این ارتفاع را در دستور کار قرار دادند و با از پای در آوردن دهها تن از تروریست‌ها در نهایت موفق شدند ارتفاع الثرده را پاکسازی کنند.
پس از این عملیات موفق، عناصر تروریستی داعش پس از متحمل شدن خسارات فراوان مجبور شدند به سوی منطقه وادی التمیم عقب نشینی کنند.
در دو روز گذشته با تسلط تروریست‌ها بر این ارتفاع، عبور و مرور نیروهای سوری در فرودگاه به طور کامل قطع شده بود اما با عملیات موفق امروز، وضعیت به حالت عادی بازگشته است.

شنبه 5 تیر 1395  9:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها