0

رؤیای صهیونیست‌ها برای جدایی ایران از سوریه و حزب‌الله تعبیر شدنی نیست

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

رؤیای صهیونیست‌ها برای جدایی ایران از سوریه و حزب‌الله تعبیر شدنی نیست

«محمد نصور» پژوهشگر سوری و کارشناس امور اسرائیل  در دمشق اظهار داشت، رژیم صهیونیستی ایدئولوژی‌های خطرناکی را برای افزایش نفوذ خود در جهان عرب و جهان اسلام تدارک دیده است.

وی افزود: ریاست رژیم صهیونیستی بر کمیته حقوقی مجمع عمومی سازمان ملل یکی از طنزهای روزگار است که البته می‌تواند تبعات خطرناکی برای کشورهای مستقل و آزاده داشته باشد، به گونه‌ای که به تجاوزات خود در خصوص قضیه فلسطین یا مساله هسته‌ای ایران مشروعیت بین المللی بدهد.

کارشناس سوری در خصوص انتشار اخبار رسانه‌های رژیم صهیونیستی درباره امکان همکاری دولت روسیه با رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی یا آینده گفت: روسیه کشوری مستقلی است که مساله همکاری با تل آویو به خودش مربوط می‌شود چون مقامات مسکو  محاسبات و روابط بین المللی خاص خود را دارند و سوریه یا هیچ کشور دیگری حق دخالت در آن را ندارد.

نصور افرود: سوریه به خودش اجازه دخالت در امور داخلی روسیه یا روابط و سیاست‌های خاص آن را نمیدهد بنابراین به روسیه نیز اجازه تحمیل هیچ نوع دیکته‌ای در امور داخلی یا روابط راهبردی آن را نمی‌دهدو این روش ساری و جاری بین دو کشور از زمان آغاز روابط فیمابین آنها در سال 1964 است

کارشناس سوری درباره تلاش اسرائیل برای جدایی افکندن بین  سوریه با ایران و حزب الله در جبهه مقاومت گفت:این رویای اسرائیل هرگز محقق نخواهد شد چرا که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 روابط سوریه و ایران روز به روز در حال پیشرفت است.

وی افزود: حضور ایران و سوریه در جبهه مقاومت و در کنار حزب الله که روابط خود را با سوریه در سال 1982 آغاز کرده است قدرت یکپارچه‌ای به آن داده که هیچ گونه شایعاتی نمی‌تواند بر اتحاد جبهه مقاومت و ارتباط بین آن تاثیرگذارد.

نصور گفت: شایعات رسانه‌های صهیونیستی درباره حفاظت روسیه از مواضع دریایی یا خشکی اسرائیل برای مقابله با هر گونه خیال ایران یا حزب الله برای حمله به مواضع اسرائیل هیچ پایه و اساسی ندارد و هیچ فردی در این دنیا قادر به منع جبهه مقاومت برای حمله به دشمنانش در وقت ضرورت نیست.

جمعه 4 تیر 1395  2:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها