0

فرکی: من با نظر برانکو موافق هستم/هواداران پرسپولیس هم تیم ملی را دوست دارند

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

فرکی: من با نظر برانکو موافق هستم/هواداران پرسپولیس هم تیم ملی را دوست دارند

حسین فرکی در لیگ برتر شانزدهم سرمربی تیم سایپا است و مثل همیشه او به دور از هیاهو و حاشیه در حال آماده‌سازی تیمش برای حضور در مسابقات لیگ برتر است. فرکی که سال‌ها به عنوان مربی در کنار برانکو در تیم ملی حضور داشته می‌تواند گزینه خوبی برای اظهارنظر کارشناسی در مورد اختلاف با سرمربی و تیم پرسپولیس باشد.

با فرکی در مورد شرایط تیم سایپا و همچنین اختلاف برانکو و کی‌روش گفت‌وگویی به شرح زیر انجام دادیم.

فارس: شرایط سایپا چگونه است؟

ما طبق برنامه کارمان را انجام می‌دهیم و تمرینات آمادگی جسمانی در حال برگزاری است و همه چیز در سایپا خوب است. تیم ما از روز نوزده تیرماه هم راهی گرجستان می‌شود و تا بیست و نهم در این کشور اردو می‌زنیم. در این مدت سه بازی تدارکاتی هم خواهیم داشت. این اولین تجربه اردویی ما در کشور گرجستان است. امیدوارم همه چیز در عمل هم خوب پیش برود و در این کشور اردوی آماده‌سازی خوبی داشته باشیم.

فارس: ظاهرا بنا به دلایل امنیتی به ترکیه نمی‌روید و اردوی شما برای اولین بار در کشور گرجستان برگزار می‌شود.

شرایط گرجستان بهتر است. مسافت پروازی ما با این کشور کمتر است. البته موضوع امنیتی هم مدنظر بود زیرا ترکیه این روزها اوضاع خیلی خوبی ندارد و ما نمی‌خواستیم باعث نگرانی بازیکنان و خانواده‌هایشان باشیم. می‌خواهیم در آرامش و به دور از استرس کار آماده‌سازی تیم را انجام دهیم.

فرکی: من با نظر برانکو موافق هستم/هواداران پرسپولیس هم تیم ملی را دوست دارند

فارس: ذوب‌آهن برای فروش حسن‌زاده به سایپا درخواست 800 میلیون پول نقد یا مبادله این بازیکن با ترابی را کرده است.

از باشگاه ذوب‌آهن ممنون هستم. آنها پاسخ نامه ما را دادند و در این نامه فقط خواهان همین مبلغ شدند و صحبتی از مهدی ترابی نشد و اصلا بحث ترابی و انتقال او به ذوب‌آهن مطرح نیست در حال حاضر نیز مسئولان باشگاه در حال رایزنی با ذوب‌آهن هستند تا شرایط متعادل‌تری ایجاد شود و اگر در مذاکرات به توافق برسیم حسن‌زاده ظرف روزهای آینده به سایپا اضافه خواهد شد. ظاهرا ماشین‌سازی تبریز هم همین رقم را می‌خواسته پرداخت کند. در هر صورت اگر به توافقی معقول و منطقی برسیم حسن‌زاده را جذب می‌کنیم.

فارس: اختلاف‌نظر کی‌روش و برانکو این روزها باعث به راه افتادن یک جنگ رسانه‌ای بین این دو مربی شده است نظر شما چیست؟

من با برانکو تجربه سال‌ها کار در تیم ملی را دارم. تا جایی که من خاطرم هست اردوهای تیم ملی در زمان ما کوتاه‌مدت بود تا به لیگ لطمه‌ای نزند. برانکو هم دراین اختلاف‌نظر از حقش دفاع می‌کند. او مسئولیت یک تیم باشگاهی را برعهده دارد و باید در قبال هواداران این باشگاه که همان هواداران و دوستداران تیم ملی هم هستند پاسخگو باشد. همه ما به تیم ملی علاقه داریم و دوست داریم تیم ملی موفق شود. برانکو هم با توجه به تجربیاتش در تیم ملی نسبت به این شرایط معترض شده است. او از حق تیمش دفاع می‌کند زیرا پرسپولیس ملی‌پوشان زیادی دارد. اختلاف‌نظر طبیعی است و من با نظر برانکو موافق هستم. کی‌روش هم نظر دیگری دارد و نظرش قابل احترام است.

فارس: برخی از دوستداران کی‌روش می‌گویند برانکو در زمان سرمربیگری تیم ملی اردوهای بلندمدت زیادی را قبل از بازی با قطر برگزار می‌کرد.

بستگی داشت بازی در چه مرحله‌ای و با چه تیمی باشد. بازی‌های مقدماتی جام جهانی، مقدماتی جام ملت‌ها و روزهای فیفا با یکدیگر متفاوت بود اما مطمئنا اردوهای بلند مدت برای تیم ملی برگزار نمی‌کردیم تا لیگ آسیب ببیند.

فرکی: من با نظر برانکو موافق هستم/هواداران پرسپولیس هم تیم ملی را دوست دارند

فارس: برخی هم از بیانیه‌های کی‌روش و نوع ادبیات این سرمربی انتقاد می‌کنند. اینکه او در بیانیه‌هایش از مار و گرگ صحبت می‌کند.

من در این مورد نظری ندارم. هر کسی مسئول گفتار و کردار خودش است و هر فردی از یک نوع ادبیات استفاده می‌کند اما این شرایط خوب نیست زیرا ممکن است طرف مقابل هم مقابله به مثل کند. ما مربیان باید خیلی از مسائل را رعایت کنیم که اگر این کار انجام نشود الگوی بدی در جامعه به وجود خواهد آمد و این الگو باعث ضعف ما می‌شود. من این نوع بی‌حرمتی‌ها را تایید نمی‌کنم. می‌توان اختلاف‌نظرها را خیلی زیباتر و محترمانه‌تر حل کرد.

جمعه 4 تیر 1395  2:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها