0

انتقاد گروه‌هاي حقوق بشر از دولت انگليس

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

انتقاد گروه‌هاي حقوق بشر از دولت انگليس

89/10/12 - 11:51
شماره:8910120491
نسخه چاپي ارسال به دوستان
انتقاد گروه‌هاي حقوق بشر از دولت انگليس

خبرگزاري فارس: يك ائتلاف قدرتمند از گروه‌هاي حقوق بشري فشار خود بر دولت انگليس را افزايش داده‌ تا "فرمان‌هاي كنترل " را كه مربوط به اقدامات ضدتروريستي است و يكي از موارد نقض عدالت در اين كشور به حساب مي‌آيد، متوقف كند.

به گزارش فارس به نقل از هفته نامه "آبزرور "، يك ائتلاف بين‌المللي از سازمان‌هاي آزادي مدني متحد شده‌اند تا انگليس را به دليل يكي از جدي‌ترين موارد نقض عدالت طبيعي محكوم كنند.

سازمان‌دهندگان ائتلاف فوق از خاورميانه، آمريكاي شمالي و جنوبي، آفريقا و اروپا هستند كه گروه حقوق بشري انگليس موسوم به "آزادي " نيز جزء آنهاست.

اين گروه بيانيه‌اي را امضاء كرده و در آن مجازات بدون اثبات شدن جرم يا برگزاري دادگاه را توهين به ارزش‌هاي دموكراسي دانستند.

در ميان نهادهاي امضاءكننده بيانيه فوق، اتحاديه آزادي‌هاي مدني آمريكا، اتحاديه آزادي‌هاي مدني كانادا، كميسيون حقوق بشر كنيا، اتحاديه آزداي‌هاي مدني مجارستان و مركز منابع حقوقي آفريقاي جنوبي ديده مي‌شود.

گفته مي‌شود ليبرال-دموكرات‌ها وعدده داده بوددند تا "فرمان‌هاي كنترل " را پيش از برگزاري انتخابات عمومي متوقف كنند.

از سوي ديگر "لرد كارليل " بازبين دولت در خصوص قانون ترور بر لزوم حفظ قوانين حكومت نظامي و محدوديت‌هاي اينترنتي و ملاقات‌هاي مظنونين به اقدامات تروريستي تاكيد كرده است.

بر اساس اين گزارش، يكي از موارد جايگزين فرمان‌هاي كنترل كه ممكن است براي آرام كردن نيك كلگ معاون نخست وزير و مقامات ليبرال-دموكرات پيشنهاد شود ممنوعيت سفر مظنونين تروريستي است.

با اين همه "شوراي آزادي‌هاي مدني ايرلند " بيانيه‌اي را صادر كرده و در آن از تداوم استفاده از "فرمان‌هاي كنترل " در انگليس انتقاد كرده است.

در بيانيه فوق آمده است: در هر منطقه از جمله جزيره ايرلند كه با تاثيرات خشن تروريسم روبرو بوده است، بسيار آشكار است كه اعمال اقداماتي اين چنين هيچ تاثيري در افزايش ايمني مردم عادي ندارد.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  2:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها