0

شوراي همكاري خليج فارس انفجار اسكندريه مصر را محكوم كرد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شوراي همكاري خليج فارس انفجار اسكندريه مصر را محكوم كرد

89/10/12 - 12:32
شماره:8910120652
نسخه چاپي ارسال به دوستان
شوراي همكاري خليج فارس انفجار اسكندريه مصر را محكوم كرد

خبرگزاري فارس: شوراي همكاري خليج فارس،كشورهاي عضو اين شورا و شمار زيادي از كشورهاي منطقه در بيانيه‌هاي جداگانه انفجار خونين مقابل كليساي اسكندريه مصر را محكوم كردند.

به گزارش فارس، يك منبع مسئول در دبيرخانه شوراي همكاري خليج فارس تاكيد كرد انفجار جمعه شب گذشته اسكندريه كه با كشته شدن 21 نفر و زخمي شدن دستكم 79 نفر همراه بود عمليات تروريستي عناصر بزدلي است كه جان مردم بي‌گناه را به خطر انداخته و هدف مي‌گيرند.

وي بر موضع ثابت شوراي همكاري در مقابله با تروريسم و رد هر گونه اقدامات تروريستي تاكيد كرد و خواستار افزايش تلاش‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي براي مبارزه با اين آفت خطرناك شد.

اين منبع شوراي همكاري مراتب تسليت به دولت و ملت و خانواده‌هاي قربانيان اين حادثه را ابراز داشته و براي زخمي‌ها آرزوي شفاي عاجل كرد.

شيخ "صباح الاحمد الجابر الصباح "، امير كويت و " شيخ خليفه بن زايد آل نهيان "، نخست‌وزير امارات و "عبدالله دوم "،‌شاه اردن با ارسال تلگراف‌هايي جداگانه براي حسني مبارك، رئيس جمهور مصر اين عمليات را محكوم كردند.

يك منبع مسئول در وزارت خارجه قطر نيز انفجار اسكندريه را منافي با تعاليم ديني و ارزش‌هاي انساني خواند و به دولت و ملت مصر تسليت گفت.

يك منبع رسمي سوريه نيز گفت: اين جنايات تروريستي وحدت ملي در مصر يا ديگر كشورها هدف گرفته است اما سوريه در مبارزه با تروريسم در كنار كشور برادر مصر است.

"اكمل الدين احسان اغلو "، دبير كل سازمان كنفرانس اسلامي نيز با صدور بيانيه‌اي اين اقدام تروريستي را محكوم كرد.
لبنان، تشكيلات خودگردان فلسطين، حماس و حزب الله نيز در بيانيه‌هاي جداگانه انفجار كليساي اسكندريه را محكوم كردند.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  2:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها