0

جنگنده‌های نسل ششم چه خصوصیاتی خواهند داشت؟

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

جنگنده‌های نسل ششم چه خصوصیاتی خواهند داشت؟

مسئولان شرکت تولید تجهیزات نظامی هوایی نورثروپ گرومن آمریکا از مدل مفهومی جنگنده نسل جدید با قابلیت‌هایی همچون نشانه‌گیری اهداف مختلف با سلاح لیزری، سرعت بالا و پنهان‌ماندن از پیشرفته‌ترین رادارهای موجود، رونمایی کردند.

شرکت نورث‌ روپ گرومن با معرفی مدل مفهومی جنگنده فوق پیشرفته نسل ششم به دنبال تسلط بر آسمان و تولید محصولی بدون رقیب در میان شرکت‌های سازنده تجهیزات هوایی است.

مسئولان شرکت نورث‌ روپ گرومن با اشاره به برخی از ویژگی‌های برجسته نسل ششم جنگنده‌های مسلط بر آسمان همچون سرعت مافوق‌ صوت و سلاح‌های لیزری با قابلیت هدف‌گیری پیچیده از ارائه اطلاعات بیشتر خودداری کردند.

برخی از کارشناسان مطرح صنایع هوایی معتقدند که نسل ششم هواپیمای جنگنده باید به تجهیزات جدید خنک‌کننده مجهز شوند، چرا که استفاده از سلاح‌های لیزری گرمای زیادی تولید کرده و شناسایی این جنگنده‌ها را آسان می‌کند.

کریس هرناندز، مدیر اجرایی شرکت نورث‌ روپ گرومن در مورد فناوری و طراحی نسل ششم جنگنده‌ها اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های در نظر گرفته شده برای نسل ششم، قابلیت برد پروازی بسیار بالا مانند بمب‌افکن B2 است، چرا که پایگاه‌های هوایی با فناوری مورد نیاز جهت فرود و خدمات به نسل جدید جنگنده‌ها در کشورهای دیگر موجود نیست.

وی در ادامه افزود: با توجه به مشکلات موجود در طراحی سامانه‌های لیزری با حرارت کم و موتورهای کم مصرف انتظار می‌رود تولید نسل ششم جنگنده‌های مدرن تا سال 2030 میلادی تاخیر داشته باشد.

پنج شنبه 3 تیر 1395  11:56 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها