0

موروثي شدن حكومت به جنگ داخلي در يمن منجر مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

موروثي شدن حكومت به جنگ داخلي در يمن منجر مي‌شود

89/10/12 - 12:44
شماره:8910120604
نسخه چاپي ارسال به دوستان
فعال سياسي يمن:
موروثي شدن حكومت به جنگ داخلي در يمن منجر مي‌شود

خبرگزاري فارس: يك فعال سياسي يمن تاكيد كرد كه موافقت پارلمان يمن با تعديل قانون اساسي به منزله آماده‌سازي راه براي حكمراني دائمي فردي از يك قبيله بر سايرين و موروثي كردن حكومت است.

به گزارش مانيتورينگ فارس، در پي‌موافقت پارلمان صنعاء با تعديل قانون اساسي كه به موجب آن رياست جمهوري علي عبدالله صالح مادام العمر مي‌شود، "عبدالله سلام " از فعالان سياسي صنعا در گفت‌وگو با تلويزيون بي‌بي‌سي عربي با اشاره به ساختار قبيله‌اي بافت اجتماعي يمن گفت: ملت يمن در هيچ صورتي قبول نمي‌كند و اجازه نمي دهد كه تنها يك شخص از يك قبيله مشخص بر ساير قبائل حكمراني كند.

وي تعديلات اخير قانون اساسي صنعاء را آماده سازي راه براي رياست جمهوري مادام العمر علي عبدالله صالح خواند و افزود: موافقت پارلمان با تعديل قانون اساسي به منزله آسفالت كردن راه براي حكمراني دائمي فردي از يك قبيله بر سايرين و موروثي كردن حكومت در خانواده‌اش مي‌باشد و در نتيجه به جنگ داخلي منتهي مي‌شود.

از طرفي ديگر "طارق الشامي " مسئول اطلاع رساني حزب كنگره ملي حاكم در گفت‌وگو با بي‌بي‌سي مخالفان دولت و احزاب معارض را به مخالفت با هر طرح و لايحه دولت و احزاب موافق صنعاء متهم كرد.

پارلمان يمن با استناد به اصل ايجاد اصلاحات قانوني، ابقاي "علي عبدالله صالح " در پست رياست جمهوري تا پايان عمرش را تصويب كرد. اين اقدام پارلمان يمن در حالي صورت مي‌گيرد كه احزاب اپوزيسيون با اين امر و موروثي شدن حكومت در يمن مخالفت كرده‌اند.

روز گذشته شهروندان يمني نيز به نمايندگان احزاب اپوزيسيون كه در نشست پارلمان شركت نكرده بودند، پيوستند و در مقابل پارلمان اعلام كردند كه با لغو قانون جمهوريت در اين كشور و حاكميت يك نفر بطور دايمي در كشور مخالف هستند.

تظاهرات‌كنندگان با در دست داشتن پلاكاردهايي كه روي آن نوشته شده بود "نمايندگان آزاده ما! حركت كنيد! ملت پشت شماست! " يا "نمايندگان آزاده خداوند و ما در پشت شما هستيم " از اقدام احزاب اپوزيسيون و نمايندگان مستقل پارلمان يمن حمايت كردند.

آنها همچنين شعارهايي مانند "نه به تمديد! نه به مورثي شدن حكومت! " و "نه به ظلم و فساد " اعتراض خود را به اقدام نمايندگان وابسته به حزب حاكم و تصويب اصل اصلاحات در قانون اساسي نشان دادند.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  2:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها