0

داعش و دیگر پدیده‌های افراطی هیچ مناسبتی با اسلام ندارند

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

داعش و دیگر پدیده‌های افراطی هیچ مناسبتی با اسلام ندارند

محمدابراهیم طاهریان‌فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا در مراسم ضیافت افطار سفارت ایران در آنکارا با «صلاح الدین دمیرتاش» رهبر حزب دموکراتیک خلق جمهوری ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این مراسم دمیرتاش ضمن تقدیر و تشکر از دعوت به عمل آمده و آشنایی با سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ترکیه ابراز امیدوراری کرد با توجه به رفع تحریم‌ها و حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران با گروه 1+5 و ایجاد فضای جدید روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بین ایران و ترکیه توسعه و تعمیق یابد.

رهبر حزب دموکراتیک خلق جمهوری ترکیه با تاکید بر اهمیت مبارزه مشترک دو کشور با پدیده افراط گرایی در منطقه، همکاری بیش از پیش کشورهای اسلامی برای جلوگیری از شکل‌گیری سایکس – پیکوی جدید در منطقه را ضروری ارزیابی و در این راستا بهبود و گسترش مناسبات کشورش با همسایگان را امری مهم توصیف کرد.

وی در مورد تحولات در مناطق کردنشین نیز گفت: تنها راه‌حل برای رفع مشکلات کردهای ترکیه، سوریه و عراق گفت‌وگو، تعامل و همکاری با دولت‌های مرکزی است.

در پایان دمیرتاش ابراز امیدواری کرد که برای دیدار با مقامات ایران در فرصتی مناسب به جمهوری اسلامی ایران سفر کند.

در این دیدار طاهریان‌فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز خشنودی نسبت به آشنایی ،دیدار و گفت‌وگو با مقامات سطوح مختلف ترکیه و یادآوری اهمیت موضوع تلاش مشترک برای شناخت اشکال مختلف افراط گرایی که به ویژه در حال حاضر تحت عنوان داعش و مرتبطین با آن در منطقه و جهان فعال شده است، گفت: امنیت یک عنصر جمعی و پیوسته است و برای رسیدن به امنیت و توسعه باید عواملی هم چون دموکراسی، توسعه انسانی و همزیستی مسالمت‌آمیز بین اقوام و مذاهب را مدنظر قرار داد.

سفیر ایران در مورد ضرورت مبارزه مشترک با پدیده افراط و اینکه مقابله با آن نیازمند همکاری جمعی کشورهای اسلامی است، افزود: داعش و دیگر پدیده‌های افراطی هیچ گونه مناسبتی با اسلام و مسلمانان ندارند. آنها با استفاده از شرایط منطقه به سفارش خارجی ناامنی و بحران را در جهت اهداف دشمنان اسلام توسعه می‌دهند. امیدواریم با هوشمندی و همکاری جمعی کشورهای منطقه ریشه تروریسم و گروهای افراطی مانند داعش خشکانده شده و صلح، ثبات و امنیت مجددا به منطقه بازگردد.

طاهریان‌فرد با اشاره به اولویت‌های ماموریتش در ترکیه گفت: اولویت اول سفارت ایران و سرکنسولگری‌های ایران در استانبول ترابوزان و ارزروم، توسعه روابط اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه است. بنابراین مصمم هستیم تا در جهت تحقق هدف‌گذاری روسای جمهور دو کشور برای رسیدن به حجم 30 میلیارد دلاری، در امر ارتقاء سطح مبادلات اقتصادی دو کشور تلاش کنیم.

در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر حفط تمامیت ارضی سوریه، تنها راه‌حل برون رفت بحران سوریه را سیاسی ارزیابی کردند.

پنج شنبه 3 تیر 1395  10:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها