0

رونمایی دیوان‌ اشعار و آلبوم‌ سرودهای حمید سبزواری در شهریور

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

رونمایی دیوان‌ اشعار و آلبوم‌ سرودهای حمید سبزواری در شهریور

رونمایی دیوان‌ اشعار و آلبوم‌ سرودهای حمید سبزواری در شهریور

سازمان بسیج هنرمندان با همکاری حوزه هنری، در مراسمی با عنوان «هم‌پای جلودار» و با حضور جمع کثیری از شعرای کشور به تجلیل از مقام ادبی حمید سبزواری پرداخت. در این نشست که در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، غلامرضا منتظری رئیس سازمان بسیج مستضعفین از رونمایی از 160 قطعه سرود و مجموعه تمامی اشعار مرحوم حمید سبزواری در روز شعر و ادب فارسی خبر داد.
 
به گزارش  مهر، وی اظهار کرد: هر از گاهی در آسمان ادب ایران ستاره ای می‌درخشد که چراغ راه همگان می‌شود و آنگاه که این چراغ به خموشی می‌نشیند، آثار و میراثش برای ما و در سکوتش به سادگی سخن می‌گوید که چه باید بود و چه طور باید رفت.
 
 
حمید سبزواری از مصادیق چنین رویدادی برای ما به شمار می‌رود. در ادامه این نشست و در مراسم شعرخوانی شاعران حاضر در نشست، سردار نقدی با تقدیم دو رباعی سروده خود به سبزواری و  با اشاره به تصمیم سازمان بسیج هنرمندان برای انتشار آثار مرحوم سبزواری گفت: آلبوم هایی از سرودهای وی که از سازمان صدا وسیما پخش شده است در قالب 160 قطعه جمع‌آوری شده و دیوان اشعار وی نیز در حال گردآوری است. تلاش ما این است در روز 26 شهریور و مصادف با روز شعر وادب فارسی از این مجموعه ها رونمایی کنیم. در این مراسم سازمان بسیج هنرمندان از خانواده و همسر مرحوم سبزواری نیز با هدایایی تجلیل کرد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 3 تیر 1395  8:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها