0

پيوستن به يورو گام بزرگي براي رشد اقتصادي استوني است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پيوستن به يورو گام بزرگي براي رشد اقتصادي استوني است

89/10/12 - 12:45
شماره:8910120354
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
نخست وزير استوني:

خبرگزاري فارس : درحالي‌كه مردم استوني نگران رشد قيمت‌ها به واسطه پيوستن كشورشان به يورو هستند نخست وزير استوني گفت عضويت در منطقه يورو گام بزرگي براي رشد و رونق اقتصاد استوني است.


 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از بلومبرگ آندروز آنسيپ تصريح كرد استوني در حالي به عنوان هفدهمين عضو به اتحاديه منطقه يورو پيوسته است كه برخي از كشورهاي عضو اين اتحاديه پولي با بحران مالي بدهي و كسري بودجه روبرو هستند .
علي رغم بحران مالي ايرلند و يونان نظرسنجي ها حاكي از اين است كه بيشتر مردم استوني موافق پيوستن كشورشان به حوزه يورو بودند . استوني اولين كشور از جمهوري هاي شوروي سابق است كه واحد پول يورو را به جاي پول ملي به گردش در مي آورد. نخست وزير استوني با گرفتن يورو از يك دستگاه خودپرداز به گردش در آمدن يورو در اين جمهوري را اعلام كرد.
بيست سال پس از جدا شدن استوني از اتحاد جماهير شوروي براي بسياري از مردم اين كشور پيوستن به يورو اين موضوع را ثابت مي كند كه آنها به غرب پيوسته اند. دولت استوني اعلام كرد به گردش درآمدن يورو در اين كشور سبب جلب سرمايه گذاران خارجي خواهد شد چون خطر كاهش ارزش برابري پول اين كشور ديگر مطرح نخواهد بود. ولي مردم فقيرتر استوني نگران افزايش قيمت ها و گراني مواد غذايي نگران هستند. علاوه بر اين بسياري از مردم از اين بيم دارند كه سهيم شدن اين كشور در دادن وام به كشورهاي منطقه يورو كه با مشكل مالي مواجه هستند فشار زيادي بر آنان وارد خواهد كرد.
بحران بدهي هاي اروپا در گذشته به شدت به استوني صدمه زده است. كاهش هزينه هاي دولتي نيز كه براي پيوستن استوني به حوزه يورو ضروري است موجب افزايش نرخ بيكاري در اين كشور و رسيدن آن به 16 درصد شده است.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  1:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها