0

جاده چالوس ثبت ملی شد

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

جاده چالوس ثبت ملی شد

ایسنا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان البرز با بیان این‌که جاده چالوس در تمام طول مسیر از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری فوق العاده‌ای برخوردار است، گفت: از همین رو پیشنهاد می‌شود با همکاری استان مازندران، کل جاده به ثبت ملی برسد.

«عبدالناصر میرچی» گفت: از مردادماه پارسال که مصوبه شورای عالی امنیت ملی صادر و بحث رودخانه کرج در آن مطرح شد، میراث فرهنگی البرز در راستای اجرای ماده 13 این مصوبه جلسات را تشکیل داد.

وی افزود: بر همین مبنا از آن زمان تاکنون، میراث فرهنگی صدور مجوز جدید برای واحدهای پذیرایی در مسیر جاده چالوس را متوقف کرده و حتی با تأسیس واحدهایی که پیش از مصوبه برای آنان مجوز اولیه صادر شده بود نیز مخالفت کرده است.

میرچی تصریح کرد: علاوه‌بر این اقدامات، ساماندهی واحدهای پذیرایی این مسیر نیز در دستور کار میراث‌فرهنگی قرار گرفته است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به محور گردشگری، تاریخی و طبیعی جاده چالوس اشاره کرد وگفت: جاده چالوس در تمام طول مسیر از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری فوق‌العادهای برخوردار است، از همین‌رو پیشنهاد میشود با همکاری استان مازندران، کل جاده به ثبت ملی برسد.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان البرز از جاذبه‌های شگرف جاده چالوس گفت و خاطرنشان کرد: ثبت ملی جاده چالوس می‌تواند ثمرات زیادی داشته باشد.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

چهارشنبه 2 تیر 1395  11:52 AM
تشکرات از این پست
nimanasiri
nimanasiri
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1392 
تعداد پست ها : 285
محل سکونت : هرمزگان

پاسخ به:جاده چالوس ثبت ملی شد

ممنون از مطلبتون

با هم مهربون باشيم
چهارشنبه 2 تیر 1395  12:01 PM
تشکرات از این پست
nazaninfatemeh
دسترسی سریع به انجمن ها