0

ایزدیار در دو ماده شنای پارالمپیک شرکت می‌کند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

ایزدیار در دو ماده شنای پارالمپیک شرکت می‌کند

ایزدیار در دو ماده شنای پارالمپیک شرکت می‌کند

 

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، شاهین ایزدیار تنها شناگر ایران در پارالمپیک ریو است. وی که در پارالمپیک لندن هم حضور داشت، از حضور در بازی‌های پاراآسیایی کره‌جنوبی و در ماده 100 متر قورباغه حد نصاب لازم برای کسب سهمیه پارالمپیک پانزدهم را به‌ دست آورد، البته علاوه بر ایزدیار و در بازی‌های پاراآسیایی، علیرضا جلیلی هم در ماده 200 متر کرال پشت به حد نصاب لازم برای کسب سهمیه پارالمپیک ریو دست یافت اما در نهایت با توجه به اختصاص تنها یک سهمیه شنا به ایران از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک و با لحاظ شدن رکوردهای ثبت شده از ایزدیار در مسابقات بین‌المللی لهستان، وی برای اعزام به ریو انتخاب شد.

 

بر این اساس شاهین ایزدیار به عنوان تنها ایرانی حاضر در مسابقات شنای بازی‌های پارالمپیک ریو با دیگر شرکت‌کنندگان، رقابت خواهد کرد، البته از مجموع ماده‌های برگزار شده در مسابقات شنای پارالمپیک ریو، ایزدیار تنها در دو ماده به آب می‌پرد.

 

بر اساس ثبت‌نامی که برای ایزدیار و جهت حضور وی در مسابقات شنای پارالمپیک انجام شده است، این شناگر در دو ماده 100 متر قورباغه و 50 متر کرال پشت این دوره بازی‌ها شنا می‌کند.

 

این در حالی است که در پارالمپیک لندن، شاهین ایزدیار در چهار ماده 100 متر قورباغه، 100 متر کرال سینه، 50 متر کرال سینه و 100 متر پروانه شرکت کرد و برای نخستین بار در تاریخ شنای کشور چه در بخش المپیک و چه پارالمپیک در ماده 100 متر قورباغه به فینال راه یافت و در نهایت هشتم شد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 2 تیر 1395  8:04 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها