0

آنفلوانزاي فصلي شايع شده در اروپا به ايران مي‌رسد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آنفلوانزاي فصلي شايع شده در اروپا به ايران مي‌رسد

89/10/12 - 13:19
شماره:8910120822
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس مركز تحقيقات بيماري‌هاي عفوني و گرمسيري دانشگاه شهيد بهشتي:

خبرگزاري فارس: رئيس مركز تحقيقات بيماري‌هاي عفوني و گرمسيري گفت: احتمالاً ويروس آنفلوانزا H3N2 كه در اروپا شايع شده به ايران هم مي‌رسد و آلودگي هوا نيز مي‌تواند اين بيماري را در زنان باردار، بيماران قلبي- عروقي و تنفسي تشديد كند.


 

به گزارش خبرگزاري فارس، داوود يادگاري با اعلام اين مطلب افزود: آنفلوانزاي H3N2 نوعي آنفلوانزاي فصلي است كه به دليل چرخه ويروس، امسال در اروپا بيشتر شايع شده است.

وي افزود: سالمندان بالاي 65 سال، افراد مبتلا به بيماري‌هاي مزمن ريوي، قلبي- عروقي، ساكنان آسايشگاه ها و كاركنان آنها، بيماران دچار ديابت، بيماراني كه بر اثر دياليز، شيمي درماني، پيوند عضو، تالاسمي و ... داراي ضعف سيستم ايمني بدن هستند، بيماران كليوي، متابوليك و نيز كاركنان حرفه‌هاي پزشكي، بهداشتي به ويژه افراد در تماس با بيماري به عنوان افراد در معرض خطر ابتلا به آنفلوانزا ياد مي‌شوند.

وي گفت: همچنين از خانم‌هاي بارداري كه سه ماهه دوم و سوم حاملگي آنان همزمان با فصل شيوع آنفلوانزاست به عنوان ديگر گروه‌هاي پرخطر نام برده مي‌شود كه پزشكان بر لزوم واكسينه كردن آنان تاكيد دارند.

به گفته دكتر يادگاري در صورت ابتلاي گروه‌هاي در معرض خطر به ويژه بيماران قلبي -ريوي به بيماري آنفلوانزا، آلودگي هوا بيماري آنان را تشديد مي‌كند.

وي از تغيير ناگهاني درجه حرارت و سرد بودن هوا به عنوان دو عامل مهمي نام برد كه شانس بيماري ويروسي از جمله آنفلوانزا را در افراد افزايش مي دهد.

به گفته وي آنفلوانزا يك عفونت مسري مجاري تنفسي شامل بيني، گلو و ريه هاست كه با علائمي همچون تب، سردرد، خستگي شديد، سرفه، گلو درد، احتقان بيني و بدن درد، كار و فعاليت اجتماعي افراد را تا دو هفته مختل مي‌كند.

اگرچه بسياري از افراد ممكن است، بدون دريافت درمان دارويي بهبود يابند، اما آنفلوانزا مي‌تواند، منجر به بروز مشكلات تنفسي حادتري مثل برونشيت و پنوموني شود.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  1:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها