0

از عبدالبهاء تا "سايمون گس "؛ انگلستان چه كساني را "سر " مي‌كند؟

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

از عبدالبهاء تا "سايمون گس "؛ انگلستان چه كساني را "سر " مي‌كند؟

89/10/12 - 12:24
شماره:8910110822
نسخه چاپي ارسال به دوستان
چهره هاي منفور ملت ايران
از عبدالبهاء تا "سايمون گس "؛ انگلستان چه كساني را "سر " مي‌كند؟

خبرگزاري فارس: ملكه كشور سلطنتي انگلستان اخيراً با اعطاي لقب "سر "(sir) به سايمون گس سفير اين كشور در ايران، از وي تقدير كرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس، ملكه كشور سلطنتي انگلستان در حالي به تازگي با اعطاي لقب "سر " به سايمون گس سفير اين كشور در ايران، از وي تقدير كرده است كه تاريخچه اعطاي اين نشان بخصوص به افرادي كه مرتبط با موضوع ايران هستند، نشان‌دهنده آن است كه در اعطاي اين لقب بيش از هر چيزي حجم خباثت‌ها و پيگيري سياست‌هاي استعماري توسط يك فرد، ملاك اعطا قرار مي‌گيرد و اغلب كساني كه اين نشان را دريافت كرده‌اند جزو افرادي بوده‌اند كه بيشترين خيانت‌ها را در قبال كشورمان مرتكب شده‌اند.

به عنوان نمونه يكي از نمونه‌هايي كه فرد دريافت كننده لقب "سر "، ماهيت اين نشان را نمايش مي‌دهد، عباس افندي ملقب به عبدالبهاست.

عباس افندي فرزند مؤسس فرقه ضاله بهاييت كه پس از فوت پدرش جانشين وي شد، به دليل جاسوسي‌ها و خدمات بزرگي كه براي دولت استعماري انگليس انجام داده بود نشان عالي " پهلواني " و لقب " سر " دريافت مي‌دارد!
عباس افندي نيز با دريافت اين نشانه و لقب " لياقت " ! براي " خيانت " ! و " جاسوسي " ! عليه اسلام و امت مسلمان، دست بر دعا برمي‌دارد و اينگونه براي پادشاه انگليس تقاضاي توفيقات رحمانيه! مي‌كند: "بارالها، سراپرده عدالت در اين سرزمين برپا شده است و من تو را شكر و سپاس مي‌گويم ... پروردگارا، امپراطور بزرگ ژرژ پنجم پادشاه انگلستان را به توفيقات رحمانيت مويد بدار و سايه بلند پايه او را بر اين اقليم جليل (فلسطين ) پايدار ساز "
دولتمردان انگليس نيز پس از مرگ عباس افندي نمي‌توانند احساسات خود را نسبت به خدمات و ماموريت‌هاي استعماري اين مهره مطيع و خاضع و گوش به فرمان پنهان دارند و به همين دليل براي تسلي خاطر بازماندگان و تشويق و ترغيب آنان به تداوم راه او، نمايندگان اين دولت از جمله " هربرت ساموئل " حضور يافتند و مرگ او را به اين طريق تسليت گفتند: " وزير مستعمرات حكومت اعليحضرت پادشاه انگلستان مستر وينستون چرچيل ... تقاضا نمود مراتب همدردي و تسليت حكومت اعليحضرت پادشاه انگلستان را به جامعه بهائي ابلاغ نمايد... و ايكونت النبي نيز... اعلام نمود به بازماندگان فقيد سر عبدالبها عباس افندي و جامعه بهائي تسليت صميمانه مرالله ابلاغ نماييد... فرمانده كل قواي اعزامي مصر جنرال كنگرويو نيز تلگراف ذيل را مخابره كرد: متمني است احساسات عميقه مرا به خاندان فقيد سرعباس بهائي ابلاغ نماييد . " (4 )

* سر جان ملكم

سر جان ملكم نيز از جمله افراد انگليسي مرتبط با موضوع ايران است كه موفق به دريافت لقب "سر " شده است.

سر جان ملكوم، از كارگزاران مهم دوره ميانه استعمار بريتانياي بود، وي در خانواده كشاورز اسكاتلندي بدنيا آمد. 1783ـ م در سپاه هندوستان نام نويسي كرده بودند به هندوستان رفت، در آن زمان نوجوانان انگليسي گشنه و بيچاره را در كشتيها به كار مي‌گرفتند. از 1792 در كمپاني هند شرقي مشغول به كار شد، ماموريتهاي مختلف و مهم استعماري در هندوستان پيدا كرد و در همين سالها به آموختن زبان فارسي پرداخت زيرا مي‌دانست كليد حفظ هندوستان و قدرت استعماري انگلستان در تاريخ ايران است، لذا در مدت كوتاهي زبان فارسي را ياد گرفت و به عنوان سفير از جانب دولت انگليس به دربار فتحليشاه قاجار فرستاده شد. گر چه اين سفر جنبه سياسي داشت اما در راه خدمتش به استعمار كتاب تاريخ ايران را به زبان انگليسي نوشت و در بمبئي به پشتوانه مالي كمپاني هند شرقي به فارسي ترجمه و چاپ شد كه به تاريخ ملكم معروف مي‌باشد. جان ملكم John Malcolm كه يك ديپلمات نظامي بود به پاس خدماتش به دولت متبوع خود انگلستان لقب سر گرفته است.
وي از سال 1800 ميلادي تا 1810 سه بار به ايران مسافرت كرد، نتيجه اين مسافرت و گردش در ايران بدست آوردن بسياري اطلاعات جاسوسي است. ملكوم مدتي كه در ايران بود موفق به جمع‌آوري كتاب‌هاي خطي از قبيل: تاريخ طبري، روضة الصفا و شاهنامه شد، كه همه آنها را به موزه انگلستان هديه كرد! بار اول به عنوان مترجم سفارت به ايران فرستاده شد، بار دوم هنگامي بود كه ناپلئون و پل اول تزار روسيه قصد داشتند متفقاً از راه ايران به هندوستان لشكر بكشند. در اين هنگام لرد ولسلي فرمانرواي انگليسي هندوستان كه متوجه اين خطر شده بود سر جان ملكم را به تهران فرستاد و ملكم در مذاكرات خود با دربار ايران توفيق يافت و از طرف فتحعلي شاه اطمينان كافي به دست آورد. بار سوم در سال 1808 از طرف حكمران انگليسي هندوستان به ايران فرستاده شد، اما بين او و سر هار فورد جونز كه از طرف دولت انگليس به عنوان سفير به تهران فرستاده شده بود اختلافاتي بروز كرد كه منجر به خروج سر جان ملكم از ايران شد.
انگيزه او در نوشتن كتاب تاريخ ايران، جمع آوري و پردازش دروغ هاي تاريخي است، كه بگويد ايراني قوي است ولي شكست خورده، كه مفهوم خاصي را مي‌رساند، دو تير و يك نشان به نفع استعمار انگلستان. بخش‌هايي از كتاب بويژه آنهايي كه درباره منش ايرانيان مي‌باشد، دهها سال به عنوان راهنماي دولت‌هاي استعماري به كار رفته و جهت امور جاري استعماري از آن استفاده مي‌بردند.

* شاپور ريپورتر!

شاپور ريپورتر جاسوس انگليسي كه در كودتاي 28 مرداد 1332 نيز نقش اساسي داشت، از جمله افرادي است كه به دريافت لقب "سر " مفتخر شده است!
شاپور ريپورتر در 26 فوريه 1921 در تهران متولد شد و در سن 12 سالگي پدر خود (اردشير) را از دست داد او سپس به دانشگاه كمبريج رفت و از آنجا فارغ التحصيل شد و در جريان جنگ دوم در دهلي نو گوينده اخبار بي بي سي و كارشناس جنگ رواني در آن كشور بوده و پس از پايان جنگ و احتمالا تجارب مفيدي كه در زمينه اطلاعاتي موفق به كسب آن شد در سال 1947 و با كارت خبرنگاري به ايران آمد. از فعاليت‌هاي او در سالهاي ابتدايي حكومت محمدرضا پهلوي اطلاعاتي در دست نيست اما به نظر ميرسد او در جريان مقابله با نهضت ملي براي نفت فردي موثر و كليدي بوده باشد. يكي از اين دلايل اين است كه از ورود او به ايران قبل از كودتاي 28 مرداد هيچگونه اثري در پاسپورت او وجود ندارد و اين مسئله بيانگر استفاده او از يك پاسپورت ديگر است. همچنين او به همراه اسدالله علم گردانندگان شبكه جاسوسي بدامن (BEDAMN) در ايران بودند كه در اسناد CIA اين دو نفر با نام‌هاي رمز نرون و سيلي معرفي شده‌اند.

هدف از ايجاد اين شبكه بر دو محور استوار بود
1- عمليات نفوذي سياسي
2- عمليات تبليغي فرهنگي
اين شبكه در سطحي وسيع در ساختارسياسي و احزاب ايران مانند حزب توده و احزاب ملي رخنه نمود و مقدمات كودتاي 28 مرداد را فراهم كرد.

اسناد تاريخي بسياري در دست است كه نقش شاپور ريپورتر را در كودتاي 28 مرداد اثبات ميكند. عكس كه در دادگاي محاكمه دكتر مصدق گرفته شده است با يك جمله از شاپور ريپورتر امضاء گرديده است. او در پايين عكس نوشته است "ماموريت با موفقيت انجام شد. " براستي او چه ماموريتي در ايران داشت؟
همچنين شاپور جي (ريپورتر) بر اساس خاطرات فردوست كسي بود كه بسياري از تحولات اقتصادي و سياسي را به محمدرضا ديكته مي كرد. همچنين او با ويكتور روتشيلد يك مهره اطلاعاتي يهودي در انگلستان داراي پيوند و روابط بسيار نزديك بوده است. روتشيلد با مقامات صهيونيزم داراي ارتباطات نزديكي بود. با پيروزي انقلاب ايران شاپور جي از ايران گريخت و بسياري كه او را ميشناختند نيز مانند او گريختند و عده اي هم اعدام شدند اما فردوست تا سال 1364 دستگير نشد و در اين سال پس از دستگيري ماهيت اين فرد و بسياري ديگر را كه پشت پرده سياست ايران استتار كرده بودند افشا نمود. سرانجام شاپور ريپورتر در اسفند 1383 در شهر ساحلي كارپاس در آرژانتين بر اثر سرطان پروستات درگذشت.

* سلمان رشدي

سلمان رشدي مرتد نيز از جمله افراد مرتبط با موضوع مسلمانان و به خصوص ايران است كه وي نيز به دريافت لقب "سر " از دولت سلطنتي انگلستان نايل شده است.
"سلمان رشدي " مسلمان هندي‌تباري بود كه تبعه "بريتانياي كبير " محسوب مي‌شد و "آيات شيطاني " پنجمين رمان اين نويسنده بود. "سلمان رشدي " كتاب مذكور را به سفارش "گيلون ريتكن " (رييس يهودي انتشارات وايكينگ) با دستمزد بي سابقه 850 هزار پوند به رشته تحرير در آورد. كتاب آيات شيطاني كتابي داستاني است بلند در 9 فصل كه شخصيتهاي آن را حضرت رسول اكرم (صلوات الله عليه)، همسرانش و صحابي شناخته شده اش و حضرت جبرئيل (فرشته وحي) تشكيل مي دهند. در طول اين رمان تمامي اين شخصيت ها، العياذ بالله افرادي فاسد و گرفتار انحرافات اخلاقي معرفي مي شوند و انواع تحقير و اهانت‌هاي بي‌شرمانه نسبت به آنان انجام مي‌گيرد.

امام خميني(ره) به دليل نگارش كتاب آيات شيطاني، با صدور اطلاعيه‌اي حكم ارتداد سلمان رشدي را صادر كرد.

* و اينك "سايمون گس "

اما سايمون گس سفير انگليس در تهران نيز كه علاوه بر پشتيباني اقدامات خرابكانه دولت متبوعش در جريان فتنه سال 88، به تازگي نيز به دليل انتشار يادداشتي سراسر توهين آميز در خصوص كشور ميزبانش ايران لقب "سفير گستاخ " را از مردم كشورمان دريافت كرده بود، مفتخر به دريافت لقب "سر " از ملكه انگليس شده است تا اين امر به وضوح روشن شود كه براي دريافت لقب "سر " در عالم سياست و به خصوص براي عمال انگليسي مرتبط با ايران چند ويژگي كافيست: "گستاخي "، "مبارزه با اسلام "، "اقدام براي كودتا "، "خيانت و جاسوسي ".

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  1:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها