0

14 نکته از 27 دوره لیگ جهانی

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

14 نکته از 27 دوره لیگ جهانی

تیم ملی والیبال ایران هم اکنون در ریو، محل برگزاری هفته اول لیگ جهانی در گروه B2 به سر می‌برد تا از امشب ساعت 21:40 کار خود را با بازی مقابل میزبان در این رویداد بزرگ آغاز کند. این چهارمین حضور والیبال ایران در لیگ جهانی خواهد بود که تفاوت‌های بسیاری با سایر ادوار خواهد داشت. اولین لیگ جهانی ایران به عنوان تیمی المپیکی، میزبانی ریو، هم گروهی با تیم‌هایی تمام المپیکی و بسیاری دیگر، از نکاتی است که به صورت کامل در زیر خواهید خواهند:

 

* بازی مقابل برزیل اولین تجربه لوزانو به عنوان سرمربی ایران در لیگ جهانی خواهد بود که این اتفاق در همسایگی زادگاه مرد آرژانتینی رخ خواهد داد.

* ایران در ٣ دوره گذشته حضورش در لیگ جهانی اولین بازی‌های خود را به عنوان مهمان در خانه حریف حاضر شده و در تمام بازی‌های افتتاحیه موفق به برد نبوده است.

* روسیه، ایتالیا و آمریکا تیم‌هایی بوده اند که ایران در دوره‌های گذشته، لیگ جهانی را با آنها آغاز کرده و موفق به برد مقابل آنها نبود.

* لوزانو سومین مربی خارجی ایران در چهارمین دوره حضور کشورمان در لیگ جهانی است که حالا بعد از خولیو ولاسکو (یک دوره) و اسلبودان کواچ (٢ دوره) سومین مرد خارجی خواهد بود که سکان هدایت ایران در این رویداد مهم و بزرگ را در دست دارد.

* این لیگ جهانی متفاوت‌تر از تمام لیگ‌های گذشته برای ایران خواهد بود، چرا که این دوره تنها دوره‌ای است که قبل از شروع آن ایران در تورنمتی دیگری هم شرکت کرده و با هماهنگی بیشتری مسابقات را شروع خواهد کرد.

* ایران تنها کشوری در مسابقات هفته اول در گروه B1 محسوب می‌شود که برای حضور در مسابقات ٢٩ ساعت سفر را پشت سر گذاشته است و سایر تیم‌ها در فاصله‌ای کوتاه از برزیل قرار دارند.

* تنها گروه B1 در لیگ جهانی تمام تیم‌های آن المپیکی هستند و بازی‌ها در بالاترین کیفیت نسبت به سایر گروه‌ها انجام خواهد شد.

* مهدی مرندی، لیبرو تیم ملی کشورمان تنها بازیکنی است که اولین تجربه حضور در لیگ جهانی را تجربه خواهد کرد.

* این رقابت‌ها اولین تجربه رسمی رائول لوزانو خواهد بود که برای آن مجبور به ترک آسیا شده است.

* سعید معروف، مهدی مهدوی، شهرام محمودی، امیر غفور، سید محمد موسوی و عادل غلامی رکورد داران بیشترین حضور در بازی‌های لیگ جهانی برای ایران هستند.

* هر ٤ مربی حاضر در ریو اهل قاره آمریکا هستند که رائول لوزانو، برونو رزنده و خولیو ولاسکو جزو همسایه‌های جنوبی محسوب می‌شوند.

* با اینکه این لیگ جهانی اولین تجربه لوزانو خواهد بود، اما خوان سیچلو دستیار او برای دومین بار این تجربه را پشت سر خواهد گذاشت که دور قبل آن به نخستین حضور ایران در سال ٢٠١٣ همراه ولاسکو برمی‌گردد.

پنج شنبه 27 خرداد 1395  3:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها