0

نجفي: ترجمه داستان‌هاي انقلاب، شوق‌انگيزتر از جوايز مادي آن خواهد بود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نجفي: ترجمه داستان‌هاي انقلاب، شوق‌انگيزتر از جوايز مادي آن خواهد بود

89/10/12 - 09:56
شماره:8910120062
نسخه چاپي ارسال به دوستان
نويسندگان از جشنواره داستان انقلاب مي‌گويند/1
نجفي: ترجمه داستان‌هاي انقلاب، شوق‌انگيزتر از جوايز مادي آن خواهد بود

خبرگزاري فارس: يك نويسنده كودكان و نوجوانان گفت: ترجمه آثار برگزيده جشنواره داستان انقلاب، نسبت به جوايز اين جشنواره براي شركت‌كنندگان در اين رقابت مي‌تواند شوق‌انگيزتر باشد.

عبدالمجيد نجفي، نويسنده و كارشناس فرهنگي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در گفت‌وگو با خبرنگار ادبي فارس اظهار داشت:‌ هر حركتي در رابطه با ادبيات داستاني چه به شكل برگزاري سمينار و چه به شكل برگزاري جشنواره، به رشد ادبيات داستاني كمك مي‌كند و تاثيرگذاري‌اش را در حيطه فرهنگ نشان مي‌دهد.
نويسنده كتاب «گمشدگان جنگل آي‌سولان» افزود: جشنواره داستان انقلاب مي‌تواند در روند رو به رشد ادبيات داستاني موثر باشد؛ منتها كيفيت داستان‌ها و نحوه برگزاري در هر چه بهترشدن جشنواره موثر است.
نجفي با بيان اينكه به دليل فعاليتش در حوزه كودك و نوجوان، به شدت از اضافه شدن بخش نوجوان استقبال كرده است، درباره جوايز جشنواره گفت: جوايز مادي جشنواره مي‌تواند يكي از بخش‌هاي تشويقي و مؤثر در ايجاد انگيزه باشد.
وي پيشنهاد كرد: فكر مي‌كنم اگر بخشي از جوايز را براي ترجمه به زبان‌هاي ديگر قرار بدهيم، جنبه تشويقي خوبي خواهد داشت. در واقع مي‌توان در كنار بخش مادي، جوايزي اين‌چنيني قرار داد.
اين نويسنده در ادامه با بيان اينكه داوران معمولاً كساني هستند كه داستان‌نويسند و چارچوب‌ها را مي‌شناسند، افزود: بايد مثل زماني كه معلمان مدارس، سربرگ‌هاي امتحاني را پاره مي‌كردند تا نام دانش‌آموز را نبينند، داوران اين جشنواره هم بدون دانستن نام نويسنده، اثر را با قضاوت عادلانه بررسي كنند و براي انتخاب‌هايشان هم دليل داشته باشند.
وي در پايان گفت: از برگزاري جشنواره به شرط شتاب‌زده نبودن و كارشناسانه‌بودن حمايت مي‌كنم.
سومين جشنواره داستان انقلاب با اعطاي 485 ميليون ريال جايزه نقدي، بهمن‌ماه امسال از سوي مركز آفرينش‌هاي حوزه هنري برگزار مي‌شود.
نويسندگان آثار داستاني در دو بخش بزرگسال و نوجوان مي‌توانند تا پايان دي‌ماه امسال با ارسال رمان يا داستان كوتاه خود در اين رقابت گسترده شركت كنند.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  10:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها