0

اعتراض به تعطیلی نمازخانه دانشگاه برلین

 
SABOORI
SABOORI
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1393 
تعداد پست ها : 4222
محل سکونت : خراسان رضوی

اعتراض به تعطیلی نمازخانه دانشگاه برلین

اعتراض به تعطیلی نمازخانه دانشگاه برلین

گروه بین‌الملل: حدود صد مسلمان در محوطه مقابل درب اصلی دانشگاه فنی برلین ضمن برگزاری تجمع در اعتراض به بسته‌شدن نمازخانه این دانشگاه، نماز جماعت در این مکان اقامه کردند.


 

اعتراض به تعطیلی نمازخانه دانشگاه برلین


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، رایزنی فرهنگی ایران در برلین اعلام کرد: دانشجویان مسلمان دانشگاه فنی برلین به نشانه اعتراض به عدم دسترسی به محیط‌های نمازخانه خود، نماز جماعت و جمعه خود را در کنار خیابان و مقابل درب اصلی این دانشگاه برگزار کردند.
رئیس دانشگاه در نامه‌ای عنوان کرده بود: ما به عنوان یک دانشگاه دولتی باید بی‌طرفی خود را نسبت به جدایی دین و دولت نشان دهیم. از این رو نمازخانه‌ها دیگر در اختیار مسلمانان قرار نمی‌گیرد.
این اتفاق در حالی رخ داده است که قبلاً حدود ۵۰۰ نفر برای برپایی نماز جمعه در یک سالن ورزشی در این دانشگاه دور هم جمع می‌شدند.
دانشجویان مسلمان از این موضوع گله‌مند هستند و می‌گویند: بین کلاس‌ها فرصت کمی وجود دارد تا ما خودمان را به یک نمازخانه و یا مسجد در این نزدیکی برسانیم، از همین رو بسیاری نمازهای خود را روی چمن‌های دانشگاه و یا گوشه‌ای دیگر اقامه می‌کردند.
در مقابل این اعتراضات و تجمع مقابل دانشگاه بسیاری معتقدند در شرایط کنونی، اینگونه اقدامات به ضرر مسلمانان است و باید سعی شود این مشکل به شکل دیگری حل شود.

به طور مثال برخی عابران در حال گذر از این موضوع ابراز نارضایتی می‌کنند و یا گروه‌های افراطی با تصویربرداری از این اقدامات به ضرر مسلمانان تبلیغ خواهند کرد. و یا به طور کلی این اقدام با جو فرهنگی جامعه آلمان سازگار نبوده و شاید بسیاری از افراد از نیت این تجمعات آگاهی نداشته باشند و این حرکت به ضرر مسلمانان تمام شود.
قابل ذکر است که این موضوع تا به حال برای چند دانشگاه دیگر در آلمان نیز اتفاق افتاده است و دانشجویان نسبت به در اختیار نداشتن نمازخانه معترض بوده‌اند.

جمعه 21 خرداد 1395  5:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها