0

يازدهمين كنگره بين‌المللي بيهوشي برگزار مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

يازدهمين كنگره بين‌المللي بيهوشي برگزار مي‌شود

89/10/11 - 14:01
شماره:8910110791
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
22 دي ماه جاري در اهواز؛

خبرگزاري فارس: دبير علمي كنگره بين‌المللي بيهوشي و مراقبت‌هاي ويژه ايران از برگزاري يازدهمين كنگره بين‌المللي بيهوشي در اهواز خبر داد.


 

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز، رضا آخوند‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: يازدهمين كنگره بين‌المللي بيهوشي امسال از 22 تا 24 دي ماه در اهواز برگزار مي‌شود.
وي با بيان اينكه كنگره مذكور هر دو سال يك بار برگزار مي‌شود، تصريح كرد: با اعطاي امتياز برگزاري اين كنگره بين‌المللي به شهرستان‌ها و تلاش‌هاي صورت گرفته در مدت هشت ماه، امتياز برگزاري اين كنگره به اهواز داده شد.
اين مقام مسئول افزود: كارهاي فشرده‌اي براي برگزاري اين كنگره با همكاري بهداشت صنعت نفت و اداره بهداشتي استان انجام گرفت تا با شكوه هر چه بيشتر اين كنگره در اهواز برگزار شود و افتخاري دوباره را براي استان به ارمغان آورد.
رئيس بيمارستان گلستان اهواز افزود: پيش‌بيني مي‌شود اين كنگره ميزبان 800 متخصص بيهوشي و ساير پرسنل بخش بيهوشي باشد كه تاكنون 600 نفر براي شركت در آن ثبت‌نام كرده‌اند.
وي بيان داشت: در اين كنگره از كشورهاي خاجي از جمله آمريكا، ارمنستان، عراق و غيره نيز متخصصاني حضور دارند كه مقاله‌هايي را نيز به اين كتگره ارسال كرده‌اند.
وي گفت: در اين كنگره تلاش شده است تا با دعوت از اساتيد برجسته داخلي و خارجي و با ارائه مقالات و برگزاري كارگاه‌ها و كلاس‌هايي در راستاي بالا بردن مهارت و توانايي متخصصان بيهوشي اين كنگره پربارتر شود.
آخوند زاده بيان داشت: اين كنگره باعث مي‌شود تا زمينه جذب متخصص بيهوشي در استان و كشور بيشتر شود و در اين زمينه به دستاوردهاي مهمي دست يابيم.
وي از جمله اهداف علمي اين كنگره را اعلام امادگي دانشگاه علوم پزشكي اهواز براي جذب و تربيت نيروي بيهوشي قلب و ICU و بيهوشي در بخش بيماران مغز و اعصاب دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشكي اهواز موفق به كسب مجوز تربيت اين گروه‌ها شده است.
دبير علمي كنگره بين‌المللي بيهوشي و مراقبت‌هاي ويژه ايران با اشاره به ساير اهداف برگزاري اين كنگره در اهواز افزود: تبديل دانشگاه علوم پزشكي اهواز به عنوان قطب منطقه براي آموزش گروه‌هاي بيهوشي از جمله اهداف دانشگاه است.
رئيس بيمارستان گلستان اهواز افزود: با توجه به اينكه منابع مالي زيادي در اين زمينه به خارج از استان فرستاده مي‌شود، به همين منظور برگزاري اين كنگره و بازديد متخصصان از اهواز باعث مي‌شود تا زمينه توريست درماني در استان فراهم شود.
وي گفت: اين كنگره در سالن اجتماعات امام رضا (ع) شهرك نفت به مدت سه روز از 22 تا 24 دي ماه سال‌جاري برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/م20/ع

 
 
شنبه 11 دی 1389  10:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها