0

سايت تكثير و رهاسازي آهوبره در كرمان ايجاد مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سايت تكثير و رهاسازي آهوبره در كرمان ايجاد مي‌شود

89/10/11 - 16:26
شماره:8910111301
نسخه چاپي ارسال به دوستان
با مشاركت كشور قطر؛
سايت تكثير و رهاسازي آهوبره در كرمان ايجاد مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديركل محيط زيست كرمان گفت: كلنگ سايت تكثير، پرورش، نگهداري و رهاسازي آهوبره به زودي و با مشاركت قطر در استان ايجاد مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، عباسعلي دامنگير بعد از ظهر امروز به اتفاق وزير محيط زيست قطر در بازديد از مناطق حفاظت شده حيات وحش در بردسير اظهار داشت: تفاهمنامه‌اي بين وزير محيط زيست قطر و معاون رئيس جمهوري در زمينه همكاري اواخر هفته گذشته امضا شد.
وي افزود: هدف كلي تفاهمنامه‌اي كه بين كشور ايران و قطر در بخش محيط زيست امضا شد، حفظ تنوع زيستي و حياط وحش در دو كشور است.
وي تصريح كرد: با توجه به علاقه كشور قطر به حفظ حياط وحش و وجود دشت‌هاي وسيع و تنوع حيوانات در اين دشت‌ها، نخستين قدمي كه در اين سفر و در راستاي اين تفاهمنامه برداشته شد، بررسي مكان احداث سايت تكثير، پرورش، نگهداري و رهاسازي آهوبره در استان كرمان بود.
دامنگير گفت: با توجه به اينكه دشت‌هاي وسيعي كه زيستگاه اين‌گونه حمايت شده در استان وجود دارد و عمده اين زيستگاه‌ها در شهرستان‌هاي سيرجان، شهربابك و بافت است كه به اتفاق وزير محيط زيست قطر از اين مناطق بازديد شد.
وي خاطرنشان كرد: يكي دو منطقه كه از مطلوبيت بهتري در اين زمينه برخوردار بودند، انتخاب شدند و به زودي شاهد كلنگ‌زني سايت مذكور در اين مناطق هستيم.
دامنگير كه به اتفاق وزير محيط زيست كشور قطر بازديدي از منطقه بيدوييه بردسير داشتند، اضافه كرد: با توجه به علاقه وزير محيط زيست كشور قطر به حياط وحش تحقيق و پژوهش در مورد منطقه بيدوييه بردسير كه دومين زيستگاه آهوان كشور است را در دستور كار خود قرار دادند.
وي در مورد منطقه حفاظت شده بيدوييه بردسير گفت: در اين منطقه با وجود خشكسالي‌هاي پي‌درپي تعداد آهوان افزايش يافته است و اين تعداد به بيش از 600 رأس آهو رسيده كه با تدابير انديشيده شده براي حفظ اين‌گونه در شهرستان اين افزايش دور از انتظار نبود.
وزير محيط زيست كشور قطر همچنين از ايستگاه پرورش كبك و قرقاول در شهرستان بردسير بازديد كرد.
غلامعلي موحدي‌نيا فرماندار بردسير نيز در اين بازديد خواستار توجه ويژه مسئولان به منطقه بيدوييه و ظرفيت‌هاي پرورش طيور و برخي حيوانات ديگر از جمله آهو، بز كل و ... در شهرستان بردسير شد.

 
 
شنبه 11 دی 1389  9:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها