0

احمدبن اسحاق(ره) از شخصيت‌هاي كم‌نظير ميان اصحاب ائمه است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

احمدبن اسحاق(ره) از شخصيت‌هاي كم‌نظير ميان اصحاب ائمه است

89/10/11 - 15:11
شماره:8910111005
نسخه چاپي ارسال به دوستان
سرپرست اوقاف و امور خيريه كشور:
احمدبن اسحاق(ره) از شخصيت‌هاي كم‌نظير ميان اصحاب ائمه است

خبرگزاري فارس: سرپرست اوقاف و امور خيريه كشور گفت: "احمدبن اسحاق(ره) " يكي از شخصيت‌هاي كم‌نظير ميان اصحاب ائمه است كه محضر چهار امام معصوم(ع) را درك كرده و وجود مبارك حضرت ولي‌عصر(عج) را نيز زيارت كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمانشاه به نقل از روابط‌عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان كرمانشاه، حجت‌الاسلام علي‌ محمدي امروز در نشست كميته علمي كنگره بين‌المللي "احمدبن اسحاق(ره) " اظهارداشت: اين اقدام مهم و ارزنده فرهنگي حركت در راستاي تحقق تدابير و منويات مقام معظم رهبري مبني بر تبديل بقاع متبركه و امامزادگان به قطب فرهنگي است و از كساني كه در زمينه برگزاري اين كنگره و معرفي شخصيت احمدبن اسحاق تلاش كرده‌اند، بايد تجليل شود.
وي ادامه داد: توسعه حرم مطهر "احمدبن اسحاق(ره) " در سرپل ذهاب و رونق هرچه بيشتر اين بقعه به عنوان مرجع و مكان شاخص فرهنگي و مذهبي در غرب كشور بركات زيادي خواهد داشت.
نماينده ولي‌فقيه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه كشور افزود: با توجه به موقعيت جغرافيايي حرم "احمدبن اسحاق(ره) " و قرار گرفتن در مسير عبور كاروان‌ها و زائران عتبات عاليات، مي‌توان با احداث زائرسرا و اماكن اقامتي براي استراحت و آشنايي هرچه بيشتر مردم با شخصيت "احمدبن اسحاق(ره) " و ترويج معارف اسلامي فضايي مناسب ايجاد كرد.
مديركل اوقاف و امور خيريه استان كرمانشاه نيز در اين جلسه گفت: مراجع عظام تقليد از برگزاري كنگره بين‌المللي "احمدبن اسحاق(ره) " استقبال قابل توجهي فرموده‌اند و اين سرمايه خوبي براي برگزار كنندگان اين كنگره است.
حجت‌الاسلام سيد اسماعيل حسيني‌مقدم افزود: "احمدبن اسحاق(ره) " يكي از شخصيت‌هاي كم‌نظير ميان اصحاب ائمه است كه محضر چهار امام معصوم(ع) را درك كرده و وجود مبارك حضرت ولي‌عصر(عج) را نيز زيارت كرده است.
وي افزود: ايشان وكيل تام‌الاختيار امام حسن عسكري(ع) بين شيعيان بوده و به دستور آن حضرت، مسجد امام حسن عسگري (ع) را در قم بنا كرده و متولي موقوفات قم بوده‌اند و در استان كرمانشاه نزديك‌‌تر از "احمدبن اسحاق(ره) " به ائمه معصومين (ع) شخصيتي نداريم از اين رو مراجع معظم تقليد و علماي اعلام از برگزاري اين كنگره استقبال بسياري كردند و حوزه علميه قم نيز آمادگي همكاري خود را براي برگزاري هرچه بهتر اين كنگره اعلام كرده است.
مدير كل اوقاف و امور خيريه استان كرمانشاه ادامه داد: فراخوان ارسال مقالات به اين كنگره در سه بخش شخصيت و زندگاني "احمدبن اسحاق(ره) "، امامت و تشيع در عصر "احمدبن اسحاق(ره) " و تشيع در منطقه كرمانشاهان از محورهاي مهم اين همايش انجام گرفته و از مجموعه آثاري كه تاكنون به دبيرخانه كنگره ارسال شده بيش از 10 جلد كتاب مي‌توان منتشر كرد.
حسيني‌مقدم افزود: تعدادي از كتاب‌هايي كه مربوط به شخصيت "احمدبن اسحاق(ره) " هستند در چاپخانه در نوبت چاپ به سر مي‌برند و اميدواريم، بتوانيم در هنگام برگزاري كنگره بين هشت تا 10 كتاب را به ميهمانان اهداء كنيم.
وي درپايان خاطرنشان كرد: فضاي عمومي و فرهنگي استان كرمانشاه آمادگي برگزاري اين كنگره را دارد و خبرگزاري‌ها، مطبوعات و رسانه‌ها از جمله صدا و سيما در اين راستا همراهان خوبي براي همايش بوده‌اند و در طول برگزاري كنگره نيز به صورت جدي به آن خواهند پرداخت.
انتهاي پيام/غ30/ب

 
 
شنبه 11 دی 1389  9:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها