0

افزايش بودجه پژوهشي با هدفمندي يارانه‌ها

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

افزايش بودجه پژوهشي با هدفمندي يارانه‌ها

89/10/11 - 17:03
شماره:8910111339
نسخه چاپي ارسال به دوستان
استاندار آذربايجان شرقي خبر داد:
افزايش بودجه پژوهشي با هدفمندي يارانه‌ها

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان شرقي از افزايش بودجه پژوهشي كشور به دنبال اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي استانداري آذربايجان شرقي، احمدعليرضا بيگي با اشاره به اينكه عمده گلايه پژوهشگران كمبود بودجه اختصاصي به بخش پژوهش است، گفت: دولت درصدد است با تحقق طرح تحول اقتصادي زمينه حضور بخش خصوصي در زمينه انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي مراكز علمي را به وجود آورد.
وي افزود: بودجه پژوهشي اختصاص يافته در سال 88 از سوي دولت 2 ميليارد ريال بود و سهم دولت در اين امر 99 درصد را شامل مي‌شد.
بيگي تصريح كرد: بخش خصوصي مي‌تواند سود خود را در موضوع پژوهش از طريق مراكز علمي تامين كند و مراكز دانشگاهي هم مي‌توانند پاسخگوي نيازهاي بخش خصوصي باشند.
وي خاطرنشان كرد: معاونت علمي پژوهشي و بنياد نخبگان در دولت احمدي‌نژاد تاسيس شده‌اند و اين نشانه توجه دولت به امر پژوهش است.
بيگي افزود: با تعامل بخش خصوصي و مراكز پژوهشي و پشتيباني دولت شاهد ارتقاي راندمان پژوهشي خواهيم بود.
وي اظهار داشت: دشمنان مي‌خواستند با تحريم ايران را منزوي كنند اما اين تحريم‌ها فرصتي را به وجود آورد تا پيشرفت‌هاي شگرفي در زمينه‌هاي مختلف به دست آوريم.
بيگي ارتقاي بهره‌وري و استفاده بهينه از انرژي را تحولات ايجاد شده در سايه هدفمند كردن يارانه‌ها عنوان كرد و افزود: اين طرح فصل نويني در ورود پژوهشگران به عرصه اقتصاد و افزايش بهره‌وري به وجود مي‌آورد.

 
 
شنبه 11 دی 1389  9:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها