0

حمايت «شيخ حسن الصفار» از معلم نماز عربستاني

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

حمايت «شيخ حسن الصفار» از معلم نماز عربستاني

89/10/11 - 17:06
شماره:8910111394
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
در پي اخراج «فوزي شنر» صورت گرفت؛

خبرگزاري فارس: «شيخ حسن الصفار» عالم برجسته سعودي در سخناني، اقدام وزارت آموزش و پرورش عربستان سعودي در بركناري «فوزي شنر» به جرم تعليم نماز بر اساس فقه شيعه را محكوم كرد.


 

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، به نقل از پايگاه خبري راصد، «شيخ حسن الصفار» عالم برجسته سعودي در سخناني اقدام وزارت آموزش و پرورش عربستان سعودي در بركناري معلم شيعي به جرم تعليم نماز بر اساس فقه شيعه را محكوم كرد و از اين وزارتخانه خواست در اين مورد تجديد نظر كند.
وي كه اين معلم شيعي را «معلم نماز» مي‌خواند، پرسيد: آيا اين جرم است كه به فرزندان شيعه نماز را به طريقه مذهبشان آموزش دهيم؟
حسن الصفار با اظهار تاسف از اين اقدام افزود: متأسفيم كه همچنان حكومت عربستان به دنبال تحميل يك مذهب واحد است و به بقيه مذاهب احترام نمي‌گذارد و نظرات ديگر را جرم مي‌پندارد.
وي كه در خطبه‌هاي نماز جمعه در قطيف سخنراني مي‌كرد؛ از وزارت آموزش و پرورش خواست تا با تجديدنظر در بركنار معلم نماز از نقض مفهوم شهروندي و حقوق بشر و حقوق شهروندي جلوگيري شود.
اين عالم برجسته عربستاني در مسجدالرضا (ع) سخن مي‌گفت، تأكيد كرد: حق دانش‌آموز است كه به مذهب او و كرامت و حقوق معنوي‌اش احترام بگذارند و نماز يكي از مظاهر اين امر است.
وي همچنين با اشاره به جلوگيري از برگزاري نماز جماعت در مدارس با اغلبيت شيعي گفت: اين مساله با قانون، وجدان و حقوق بشر مخالف است.
شيخ حسن الصفار همچنين خواستار اجراي توصيه‌هاي گفت‌و‌گوهاي ملي عربستان كه در آن بر احترام به تنوع مذهبي تاكيد شده شد و گفت: نبايد بگذاريم اين توصيه‌هاي جوهري بر اوراق بماند و بايد توصيه‌هاي اين گفت‌وگوها و نشست‌ها كه هم‌اكنون در جده برگزار شده تبديل به سازمان‌ها و قوانين ثابت تبديل شود.

 
 
شنبه 11 دی 1389  9:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها