0

يك دبستان در بندرعباس موفق به اخذ ستاره سبز HSE شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

يك دبستان در بندرعباس موفق به اخذ ستاره سبز HSE شد

89/10/11 - 19:12
شماره:8910111524
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
به دليل رعايت اصول بهداشتي و ايمني؛

خبرگزاري فارس: دبستان دخترانه مولوي شهرك مرواريد پالايشگاه بندرعباس به دليل استاندارد‌سازي محيط مدرسه از نظر اصول بهداشتي و ايمني در سال تحصيلي‌ جاري موفق به دريافت ستاره سبز طرح HSE شد.


 

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، مدير‌عامل پالايشگاه بندرعباس عصر امروز در كارگاه آموزشي طرح استقرار سيستم مديريت سلامت در مدارس كه در پي دريافت ستاره سبز طرح HSE توسط دبستان دخترانه مولوي برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به بحث توسعه و محوريت انسان در امر توسعه پايدار، مي‌توان به يقين بيان داشت كه توجه جدي و برنامه‌ريزي دقيق در راستاي رشد و تعالي كودكان و نوجوانان، از اركان مهم و اساسي توسعه پايدار در هر جامعه محسوب مي‌شود.
عليرضا امين ادامه داد: اين افراد آينده‌سازان كشور هستند و توجه و دقت در حفظ و ارتقاي سطح سلامت آنان بي‌شك گامي مهم در ساختن انسان‌هاي سالم فردا است و دستگاه تعليم و تربيت به عنوان بستر اصلي اين روند، زيربنايي‌ترين و مهم‌ترين نقش را بر عهده دارد.
مدير‌عامل شركت پالايش بندرعباس همچنين در اين كارگاه آموزشي بر فراهم كردن محيط سالم و زنده، رشد و شكوفايي جسم و روان كودكان، ايمن بودن، پويايي، قرارگيري در چارچوب استانداردهاي موجود و جلوگيري از آسيب‌پذيري كودكان و نوجوانان در مدارس تأكيد كرد.
به گفته مسئولان مربوطه گردهمايي، دبستان دخترانه مولوي شهرك مرواريد شركت پالايش نفت بندرعباس طي چند سال اخير با پيگيري‌هاي مداوم و تلاش‌هاي مستمر در راستاي استاندارد سازي محيط مدرسه از نظر اصول بهداشتي و ايمني در سال تحصيلي 90ـ1389 ‌‌موفق به دريافت ستاره سبز طرح HSE شده است.
مجتمع آموزشي مذكور در همين راستا و در ادامه مسير خود، كارگاه آموزشي طرح استقرار سيستم مديريت سلامت را با حضور مسئولان شركت پالايش نفت بندرعباس، كارشناسان بهداشت و كارشناسان آموزش و پرورش استان برگزار كرده است.
كارگاه آموزشي طرح استقرار سيستم مديريت سلامت با هدف بهبود وضعيت فضاي فيزيكي، بهبود روابط ميان اجزاي انساني (دانش‌آموزان، اوليا و كاركنان)، توجه نسبت به بهداشت و ايمني، جلب مشاركت فعال دانش‌آموزان در امر حفظ و ارتقاي سلامت مدارس، اجراي الزامات سيستم مديريت سلامت، فرهنگ‌سازي و به‌كارگيري ابزار بهبود مستمر در سيستم‌، ايجاد انگيزه و رقابت سازنده و فعال ميان مديران، مربيان و دانش‌آموزان و ارتقاي وضعيت مدارس از نظر كنترل عوامل زيان‌آور فيزيكي، شيميايي، مكانيكي، بيولوژيكي، رواني، اجتماعي و وضعيت‌هاي نامناسب ارگونوميكي برگزار شد.
همچنين در پايان اين كارگاه پس از انجام مراحل مميزي داخلي دبستان مذكور و ارزيابي پرسنل، موانع و نقاط ضعف برطرف شد و از همكاران فعال در طرح HSE دبستان دخترانه مولوي شهرك مرواريد تجليل به عمل آمد.

 
 
شنبه 11 دی 1389  8:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها