0

فعاليت 33 واحد صنعتي در صومعه‌سرا

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

فعاليت 33 واحد صنعتي در صومعه‌سرا

89/10/11 - 19:59
شماره:8910111560
نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير شهرك صنعتي صومعه‌سرا خبر داد:
فعاليت 33 واحد صنعتي در صومعه‌سرا

خبرگزاري فارس: مدير شهرك صنعتي صومعه‌سرا گفت: از 128 واحد صنعتي در شهرك صنعتي صومعه‌سرا تنها 33 واحد صنعتي و توليدي فعال است.

به گزارش خبرگزاري فارس از صومعه‌سرا، محمدحسن واحدي عصر امروز در جمع فرماندار و مديران بخش توليدي اين شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداري صومعه‌سرا با اشاره به بررسي آسيب‌هاي توليدي و صنعتي در شهرك صنعتي شماره يك صومعه‌سرا اظهار داشت: بايد روند فعاليت واحدهاي صنعتي اين شهرستان بيش از پيش مورد ارزيابي قرار گيرد.
وي تصريح كرد: شهرك صنعتي شماره يك صومعه‌سرا شامل 128 واحد توليدي و صنعتي است كه از اين تعداد تنها 33 واحد فعال و مشغول به كار هستند.
به گفته مدير شهرك صنعتي صومعه‌سرا 14 واحد توليدي شهرك صنعتي اين شهرستان از جمله واحدهاي در حال ساخت هستند كه از 70 تا 100 درصد پيشرفت فيزيكي دارند.
وي ادامه داد: زمان بهره‌برداري اين واحدهاي در حال ساخت بين شش ماه تا يك سال آينده است.
واحدي عمده واحد‌هاي بخش توليدي و صنعتي آينده شهرك صنعتي ‌صومعه‌سرا را در تهيه روغن خوراكي از سبوس، توليد ورق نئوپان، بسته‌بندي فرآورده‌هاي دامي، الكل بهداشتي، محصولات چوبي، توليد ظروف مقوايي از ضايعات كاغذ و توليد اتاق اتوبوس عنوان كرد.
وي با اشاره به برخي مشكلات عديده واحدهاي صنعتي در شهرك صنعتي صومعه‌سرا اظهار داشت: بيشتر واحدهاي توليدي غيرفعال و يا آسيب‌ديده به جز معدودي كه به دليل اختلاف نظر شركا بوده، از معوقات تسهيلات بانكي خود رنج مي‌برند.
واحدي خاطرنشان كرد: برخي افراد كه براي راه‌اندازي واحدهاي توليدي و صنعتي وارد شهرك مي‌شوند از سرمايه كافي و لازم براي ساخت، راه‌اندازي كارخانه و توليد و عرضه محصولات خود برخوردار نبوده و در ميانه راه با مشكل توليد مواجه مي‌شوند.
وي به تعدادي از كارخانه‌داران بخش صنعتي در شهرك صنعتي اشاره كرد و گفت: اين سرمايه‌داران از كساني بودند كه با آورده ناچيز خود در بخش صنعتي و اخذ وام‌هاي كلان از بانك‌ها موجب بروز مشكلات زيادي براي صنعت و توليد شهرستان شده‌اند.
مدير شهرك صنعتي صومعه‌سرا درباره پرداخت تسهيلات بانكي به بخش توليدي و صنعتي اظهار داشت: وام‌ها در سه حوزه ساختمان‌سازي، سرمايه در گردش و تجهيز ماشين‌آلات پرداخت مي‌شود.
وي با بيان اينكه بسياري از وام‌هاي پرداختي به مديران عامل واحدهاي توليدي براي پوشش سه حوزه مذكور در مسيرهاي انحرافي هزينه مي‌شود، بيان داشت: اگر وام‌هايي كه در مراحل مختلف به سهامداران واحدها داده مي‌شود در بخش مربوط به خود هزينه مي‌شد هرگز مشكلات مالي صنعتي به وجود نمي‌آمد.
واحدي به برخي بهانه جويي‌هاي مديران واحدهاي صنعتي در پرداخت معوقات بانكي اشاره كرد و افزود: آنها به اين بهانه كه سودهاي بانكي در ايران بسيار زياد و سنگين است، خواستار پوشاندن هزينه‌هاي جاري انحرافي خود هستند.
وي با برشمردن اهميت آينده بخش صنعتي و توليدي در شهرك‌هاي صنعتي افزود: ابتدا بايد با موشكافي و تمركز بيشتر مجوز ورود به شهرك‌هاي صنعتي از طرف سازمان صنايع و معادن به متقاضيان به راحتي داده نشود و همچنين بين پرداخت تسهيلات بانكي به آن دسته از سرمايه‌داراني كه آورده و سرمايه بيشتري نسبت به ديگران در بخش صنعتي دارند تمايز و اولويت وجود داشته باشد.

 
 
شنبه 11 دی 1389  8:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها