0

حکم دادگاه روزنامه "ایران" صادر شد/ اشتهاردی: اعتراضی نمی‌کنم

 
AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1210
محل سکونت : فارس

حکم دادگاه روزنامه "ایران" صادر شد/ اشتهاردی: اعتراضی نمی‌کنم

 

حکم دادگاه روزنامه "ایران" صادر شد/ اشتهاردی: اعتراضی نمی‌کنم
مدیرمسئول "ایران" که از سوی دادگاه به تحمل 6 ماه حبس تعزیری بابت افتراء و 10 ضربه شلاق بابت نشر اکاذیب محکوم شده است، گفت: به این حکم اعتراض نخواهم کرد چون احساس می‌کنم دادگاه تصمیم خودش را گرفته است.

کاوه اشتهاردی در گفتگو با خبرنگار مهر با تائید مفاد حکم صادره از سوی دادگاه روزنامه "ایران" گفت: دادگاه محترم قبلاً به صورت شفاهی جزئیات حکم را به من اطلاع داده بود و ظهر امروز هم سایت‌های مختلف آن را منتشر کردند. در هر حال من این حکم را که البته امضایی هم ندارد ساعت 6 بعد از ظهر امروز (شنبه) از طریق فکس دریافت کردم.

به گفته مدیرمسئول روزنامه ایران شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به استناد مواد 697 و 698 قانون مجازات اسلامی وی (کاوه اشتهاردی) را به تحمل 6 ماه حبس تعزیری بابت افتراء و 10 ضربه شلاق بابت نشر اکاذیب محکوم کرده است.
 
در این حکم آمده است: دادگاه به استناد ماده 25 قانون مجازات اسلامی مجازات حبس و شلاق را به مدت 3 سال تعلیق می‌کند و چنانچه در مدت تعلیق مرتکب بزه‌های افتراء و نشر اکاذیب از جرایم مطبوعاتی شود، برای بار اول یک سال به مدت تعلیقی اضافه می‌شود و در مرتبه دوم مجازات تعلیقی، لغو و اجراء خواهد شد.
 
اشتهاردی در ادامه افزود: دیروز مسئولان ارشد قوه قضائیه اعلام کرده بودند که به زودی سران فتنه را محاکمه می‌کنند. لابد می‌خواسته‌اند هر چه زودتر اولین سران فتنه را که مدیرمسئول روزنامه ایران باشد، محاکمه کنند و به همین خاطر کمی در اطلاع‌رسانی عجله کردند!
 
مدیرمسئول روزنامه ایران در پاسخ به این سوال که آیا به حکم صادره اعتراض خواهد کرد یا خیر؟ گفت: نه. چون احساس می‌کنم دادگاه تصمیم خودش را گرفته و من هم به خاطر اینکه برای دوستان دردسر بیشتری ایجاد نکنیم، اعتراض نمی‌کنم. خودِ قوه قضائیه هر تصمیمی قرار است، بگیرد و فکر می‌کنم درخواست تجدید نظر وقت تلف کردن در این روند است.

 امانت داری و اخلاق مداری 

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع  "خبرگزاری مهر"  مجاز است. 
 


شنبه 11 دی 1389  7:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها