0

سینمای ایران جوان شده است/ فضای بیشتری دراختیار پیشکسوت قرار بگیرد

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

سینمای ایران جوان شده است/ فضای بیشتری دراختیار پیشکسوت قرار بگیرد

بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون با ابراز گلایه از شرایط موجود در سینما از همکاری های خود با مسعودکیمیایی و سعید پیردوست سخن گفت.
سینمای ایران جوان شده است/ فضای بیشتری دراختیار پیشکسوت قرار بگیرد

سعید پیردوست بازیگر نام آشنا سینما و تلویزیون در رابطه با شرایط فعلی سینمای ایران،اظهار داشت: شرایط حال حاضر سینما به جوانان فضای بهتری می دهد و زمینه بازی برای هم سن و سال های من مقداری سخت شده به طوری که بیشتر باید شاهد نقش آفرینی جوانان باشیم.

 

این بازیگر پیشکسوت در پاسخ به اینکه بیشتر نقش آفرینی هایتان در سینما با نام مسعود کیمیایی گره خورده است آیا بعد از فیلم سینمایی"حکم" از وی پیشنهاد همکاری داشته اید یا خیر، بیان کرد: در رابطه با جدیدترین فیلمنامه خود که همچنان مشغول نگارش آن هستند از طرف ایشان پیشنهادی ارائه شده است ولی فعلا صحبت های جدی در این رابطه صورت نگرفته است.

 

وی با اعلام اینکه نقش های آثار سینمایی به صورت نابرابر تقسیم می شود، یادآور شد: نقش پیرمرد را به چهره جوان می دهند یا نقش زن را به بازیگر مرد می دهند، در حالی که سینما ابزار خودش را دارد، حالا شاید برحسب فیلمنامه و شرایط بازیگر مرد نقش زنی را ایفا کند که به آن ایرادی وارد نیست.ولی اگر این موضوع تکرار شود مقداری لوس می شود، امثال مشایخی و نصیریان عمرشان را در تلویزیون و سینما گذاشتند و باید برای آنها نقش و فیلمنامه وجود داشته باشد.

 

بازیگر فیلم سینمایی"سربازهای جمعه" با اشاره به اینکه نباید عرصه فعالیت برای بازیگران پیشکسوت تنگ شود، گفت: امیدوارم فضای بیشتری در اختیار بازیگران قدیمی توسط کارگردان و تهیه کنندگان قرار داده شود، البته آنها هم در این ارتباط مقصر نیستند چرا که از آنها خواسته های دیگری می شود. ولی بالاخره این بازیگران هم برای سینما زحمت کشیدند و برنامه های را تدارک دیدند و خیلی راحت آنها را کنار گذاشت.

پیردوست در رابطه با جدایی یا قطع همکاری وی با مهران مدیری پس از همکاری موفقیت آمیز در چندین اثر نمایشی وی، خاطرنشان ساخت: شاید سلیقه کارگردان" دورهمی" نسبت به گذشته تغییر کرده و بازیگران بهتری را نسبت به ما انتخاب می کند زیرا ما بازیگران خوبی نبودیم ولی مردم برای تماشا سریال های "پاورچین، نقطه چین، شبهای برره، مردهزارچهره" سرودست می شکستند.

 

وی در همین رابطه افزود: تهران برای دیدن آن مجموعه‌های تلویزیونی واقعا خلوت می‌شد ولی همانطور که اعلام کردم زمانی فرا میرسد که اشیای قدیمی و زیبای خانه خود را در انبار می گذاریم، متاسفانه این اتفاق رخ داده و سینمای ایران سینمای جوانی شده است.

 

این بازیگر با اعلام اینکه نام برخی از بازیگران جوان را اصلا نشنیده ام، گفت: مشایخی،انتظامی، نصیریان و...به معنای کلمه بازیگر هستند ولی درکنار آنها برخی افراد که نام آنها به گوشم نخورده است هم بازیگر خطاب می شوند در صورتی که نباید در یک ردیف آنها را قرار داد. خود من با سابقه نقش آفرینی در پیش از ۴۵ اثر سینمایی نباید بیرون گود قرار بگیرم چرا که اصلا این موضوع خوشایند نیست. 

منبع:ايلنا

یک شنبه 2 خرداد 1395  5:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها