0

روزنامه‌های پرتغال؛ حقیقی نباید مغموم باشد

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

روزنامه‌های پرتغال؛ حقیقی نباید مغموم باشد

روزنامه های پرتغالی بعد از فینال جام حذفی این کشور و مابین دو تیم ماریتیمو و بنفیکا به تحلیل این بازی و عملکرد بازیکنان پرداختند که نکته جالب، توجه آنها به دروازه بان شماره یک تیم ملی ایران است.


 

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا حقیقی که بعد از دو ماه دوری از میادین به دلیل مصدومیت بار دیگر به عنوان مهره ثابت و قابل اعتماد نلو وینگادا به ترکیب اصلی راه یافته بود و در یکی از معتبرترین بازی های فوتبال اروپا و در فینال جام حذفی پرتغال در ترکیب ماریتیمو به میدان رفت، 6 گل دریافت کرد اما رسانه های این کشور عملکرد فردی او را نرمال ارزیابی کردند و او را مقصر این نتیجه ندانستند.


ماریتیمو که فصل را با رتبه سیزدهم جدول به پایان رسانده بود، در فینال جام حذفی برابر بنفیکا قرار گرفت که با قهرمانی در لیگ این کشور به دنبال دَبل بود و جام حذفی را نیز برای خود می خواست. همین مساله باعث شده بود تا شاگردان روی ویتوریا خیلی زود با قدرتنمایی مالکیت بازی را از آن خود کنند و با ایجاد خطر روی دروازه ماریتیمو فرصت گلزنی به دست آورند. بعد از اینکه حقیقی اولین خطر جدی آنها را خنثی کرد آنها در دومین خطر خود دروازه را باز کردند تا در ادامه جشنواره گل به راه بیفتد.


در این بین روزنامه های پرتغالی به تحلیل این دیدار پرداختند و عملکرد بازیکنان دو تیم را زیر ذره بین بردند. روزنامه اوجوگو در این باره نوشته: بنفیکا با قهرمانی در لیگ و حذف دردناک برابر بایرن مونیخ که خیلی ها معتقدند می توانست با نتیجه بهتری برای شاگردان روی ویتوریا همراه باشد به دنبال قهرمانی دوم خود در این فصل بودند. حقیقی در این بازی علیرغم دریافت 6 گل نمره متوسط دریافت می کند و نمی توان از نقش دفاعی که در این بازی پراشتباه و بدون سازمان به میدان رفته است به سادگی گذشت. گایتان که دو گل تیم بنفیکا را به ثمر رساند و در دقایق پایانی تعویض شد نمره 8 از 10 را دریافت کرده است و بهترین بازیکن زمین شد.

 

روزنامه‌های پرتغال؛ حقیقی نباید مغموم باشد


روزنامه دسپورتو نیز با ستایش از تلاش شاگردان نلو وینگادا که موفق شدند به فینال جام حذفی راه یابند قدرت بنفیکا را بالاتر از چیزی می داند که ماریتیمویی یارای رقابت با آنها را در این دیدار داشته باشند. این روزنامه با دادن نمره 5 از 8 به علیرضا حقیقی در توضیحی درباره عملکرد او نوشته: نباید به سورپرایز بزرگ وینگادا خرده گرفت و او تلاش داشت اما این برابر قدرت بنفیکا کافی نیست. به هرحال حقیقی نباید مغموم باشد و نمی‌توانست شرایط بهتری برای تیمش ایجاد کند.

 

روزنامه‌های پرتغال؛ حقیقی نباید مغموم باشد

یک شنبه 2 خرداد 1395  5:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها