0

عملیات آزادسازی فلوجه آغاز شد

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 6330
محل سکونت : خوزستان

عملیات آزادسازی فلوجه آغاز شد

عملیات آزادسازی فلوجه در استان الانبار در غرب عراق با مشارکت نیروهای ارتش، مبارزه با تروریسم، نیروهای داوطلب مردمی و عشایری این کشور آغاز شد.
 
به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از المیادین، فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق از آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه در استان الانبار از چنگال تروریست های داعشی خبر داد.
 
ارتش عراق همچنین از شهروندان خواست که از شهر فلوجه خارج شوند و خود را از مقرهای گروه تروریستی داعش دور کنند.
 
ارتش عراق با بیان اینکه عملیات آزادسازی فلوجه، کسر الإرهاب (شکستن تروریسم) نام دارد، افزود: این عملیات با مشارکت نیروهای مبارزه با تروریسم، ارتش، نیروهای ویژه و پلیس الانبار انجام خواهد شد.
 
در همین راستا، پلیس الاتحادیه عراق از ورود 20 هزار تن از نیروهای خود به جبهه های فلوجه خبر داد.
 
نیروهای امنیتی و برخی از تشکیلات و گروههای داوطلب مردمی از جمله گردانهای سیدالشهداء(ع) طی روزهای گذشته حضور خود را نزدیک اطراف شهر فلوجه تقویت کرده‌اند.
 
این نیروها به‌منظور فراهم کردن مقدمات برای آغاز عملیات آزادسازی فلوجه تعدادی از راههای امدادرسانی به گروه تروریستی داعش را مسدود کرده‌اند و حملات هوایی به پایگاهها و مواضع داعش افزایش یافته است.
 
در همین راستا حجت الاسلام والمسلمین شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء روز گذشته طی سخنانی گفت که گروه‌های مختلف بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی)، تمام مقدمات جنگ را به پایان رسانده‌اند و در حال حاضر منتظر فرمان شروع عملیات هستند.
 
دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء، گروه‌های شرکت‌کننده در عملیات فلوجه را 13 تشکل عنوان کرد و گفت: عملیات بزرگ آزادسازی این شهر از چهار محور انجام می‌پذیرد.
 
شیخ اکرم الکعبی همچنین روز سه‌شنبه 28 اردیبهشت ماه، ضمن اعلام حرکت نیروهای ویژه نجباء به‌سمت فلوجه، این شهر را مرکز تروریسم عراق خواند و تأکید کرد: ما با ملت مقاوم عراق پیمان می‌بندیم که انتقام خون شهدا را از تروریستهای داعش بگیریم و به‌یاری خداوند، پیروزی قطعی در راه است.
 
یک شنبه 2 خرداد 1395  4:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها