0

بیانیه آمریکا و اروپا درباره تجارت با ایران

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

بیانیه آمریکا و اروپا درباره تجارت با ایران

 

بیانیه آمریکا و اروپا درباره تجارت با ایران

 

همزمان با اوج گیری انتقادهای بین المللی از آمریکا و کشورهای غربی در زمینه ارائه نشدن تضمین لازم به بانک ها و شرکت های اروپایی برای همکاری با ایران، 4 کشور غربی به همراه اتحادیه اروپا در بیانیه ای «از بانک ها و موسسات مالی خواستند از انجام معاملات با ایران پرهیز نکنند.» این بیانیه در راستای تعهدات غرب در برجام مبنی بر کمک به ایران برای برگشت به اقتصاد جهانی بود، اما در بخش پایانی این بیانیه از ایران خواسته شده «شرایط لازم» را برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی فراهم کند.

 

 این بیانیه منظور خود از شرایط لازم را مشخص نکرده است. براساس برجام ایران تعهداتی داده بود که آژانس در 26 دی 1394 تایید کرد ایران به همه تعهداتش عمل کرده است و مقامات آمریکایی نیز بارها به این موضوع اذعان کرده اند. به گزارش ایسنا، وزیران امور خارجه کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه به همراه مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا پنج شنبه گذشته در خصوص اجرای برجام با یکدیگر ملاقات کرده و پس از پایان این دیدار همه طرف‌ها با صدور بیانیه ای خواستار پایبند ماندن به مفاد توافق هسته‌ای و اجرای برجام شدند.
 
در این بیانیه با تأکید بر «لغو تحریم ها در روز اجرای برجام» آمده است: «تا زمانی که شرکت ها و مؤسسات مالی بین المللی برای تعامل با ایران تمام قوانین را دنبال کنند ما سد راه فعالیت های کسب و کار آن ها با این کشورها نخواهیم شد.» در بخش دیگری از این بیانیه تأکید شده که: «...ما درک می کنیم که شرکت ها همچنان نگرانی ها و مسائلی را برای کسب و کار با ایران دارند اما ما آماده ارائه توضیحات سریع برای بر طرف کردن مشکلات آن ها هستیم. ما شرکت ها را تشویق می کنیم که سؤالات خود را برای رسیدگی در خصوص همکاری با ایران طرح کنند تا از فرصت پیش آمده به دلیل برداشت های نادرست یا فقدان اطلاعات چشم پوشی نکنند. ما آماده ایم تا یک محیط مساعد را برای سرمایه گذاری بین المللی در ایران فراهم کنیم و حمایت خود را برای تحقق بهبود اقتصادی در ایران اعلام می کنیم.ما متعهد هستیم  تا با بخش های خصوصی  برای انجام فعالیت های اقتصادی مذاکره کنیم وبه آن ها  برای همکاری با ایران اطمینان دهیم». 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 1 خرداد 1395  9:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها