0

چرا بهتر است با تور سفر کنیم ؟

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

چرا بهتر است با تور سفر کنیم ؟

اکثر مردم گمان می‌کنند سفر کردن با تور کسلکننده است و به نوعی آنها را محدود می‌کند. از همین رو ترجیح می‌دهند به صورت انفرادی به سفر بروند. اما آیا واقعا چنین است؟ با ما همراه باشید تا برخی از مزایای سفر با تور نسبت به سفر انفرادی را برای شما بیان کنیم.

 

 

راه‌های مختلف سفر کردن

کسانی که اهل سفر هستند از روش‌های مختلفی برای سفر کردن استفاده می‌کنند، سفر تنهایی با یک کوله‌پشتی، سفر با تورهای خوب یا بد، سفر با کشتی‌های لوکس در دریا و... اما معمولا کسانی که زیاد سفر می‌کنند و در این کار حرفه‌ای شده‌اند، ترجیح می‌دهند بدون تور سفر کنند تا درگیر قوانین به ظاهر دست و پا گیر تورها نشوند. چنین افرادی شاید تعجب کنند وقتی بعضی‌ها به آنها می‌گویند از مسافرت با یک تور لذت کافی را برده‌اند. دلیلش می‌تواند این باشد که شاید از سفر با تور خاطره خوشی ندارند. آیا واقعا می‌توان با تور سفر کرد و روزهای سرگرم‌کننده‌ای داشت؟ این نکته را بدانید که همه‌ی تورها بد نیستند، بسیاری از آنها برنامه‌های جالبی برایتان فراهم می‌کنند و شما را به کشف ناشناخته‌های مقصد رؤیایی‌تان می‌برند. فقط باید زمان انتخاب تور، دقت کافی داشته باشید.

 

سفر

 

 

مهم سفر کردن است

سفر در واقع کاوشی در جهان است، برای باز شدن ذهن ما که هر روز از تکرارهای مداوم خسته شده است، سفر برای دیدن مکان‌های جدید، تجربه‌ی کارهای نو، ملاقات با افراد جدید و آشنایی با فرهنگ‌های مختلف است. مهم نیست با ماشین سفر کنید یا دوچرخه، مهم این است که مرزهای دیدتان را گسترش دهید و خودتان را در دل اتفاقات نو بیاندازید؛ همین.

 

 

سفر با تور

وقتی مردم درباره سفر با تور فکر می‌کنند، فورا در ذهنشان تصویری از یک اتوبوس پر از مسافران مختلف و مسن را می‌بینند و راهنمایی که یک مکان را از دور به آنها نشان می‌دهد و بعد از کمی صحبت خسته‌کننده حرکت می‌کنند. البته شاید بعضی از تورها چنین باشند، اما واقعیت این نیست. تورهای هستند که مثلا شما را به پیاده‌روی در شهر نیویورک می‌برند، یا شما را با بازدید از موزه‌ها، قایق‌سواری هیجان‌انگیز و کارهای جالب دیگر سرگرم می‌کنند. پس باید بدانید تورها هم مانند تمام چیزهای دیگر این جهان خوب و بد دارند. اما اگر شما آگاهانه یک تور خوب و مناسب را برای سفرتان انتخاب کنید، می‌توانید از مزایایی هم بهره‌مند شوید که شاید قبل از سفر با تور به ذهنتان نیامده باشد.

 

 

 

برخی از مزایای کلی سفر با تور

  • ارائه راحت خدمات، مانند هماهنگ کردن هتل، پروازهای داخلی در مقصد و...؛
  • کاهش استرس؛
  • استفاده از اطلاعات کارشناسان محلی؛
  • برنامه‌ریزی دقیق و مشخص (باعث کاهش هدر رفتن وقت می‌شود)؛
  • پرداخت هزینه‌ی کمتر.

 

اجازه دهید کمی بیشتر توضیح بدهیم. باید این نکته را بدانید که نمی‌شود هر کسی کوله‌پشتی‌اش را پر کند و به محلی نامعلوم برود، تور می‌تواند با برنامه‌ریزی صحیح استرس و سردرگمی ناشی از سفر به مقصدی را که تا بحال به آنجا نرفته‌اید کاملا از بین ببرد. حقیقت این است که سفرهای تنهایی واقعا نیاز به مهارت‌های خاص دارد، شما باید برای رویارویی با هر اتفاق غیرمنتظره‌ای خود را آماده کنید، که کار هرکسی نیست. تصور کنید شما که یک شهروند ایرانی هستید و به تنهای برای  دیدن طبیعت نپال به این کشور سفر کرده‌اید.

 

چطور می‌خواهید با مردم محلی ارتباط برقرار کنید؟ اگر آنجا کیف مدارکتان را در دل کوه‌ها گم کردید چه می‌کنید؟ اگر از حرکت اتوبوس جا ماندید، یا به محل‌های رفتید که نباید آنجا می‌رفتید و کاری را انجام دادید که در آن کشور از نظر قانون خلاف محسوب می‌شود چه خواهید کرد؟ حالا اگر شما با استفاده از یک تور خوب به این سفر بروید، بدون هیچ‌گونه استرس و نگرانی می‌توانید خود را به مسئولان تور بسپارید و لذت کافی از سفر ببرید. علاوه بر آن راهنمای تور فردی باتجربه است که هزاران بار به آنجا سفر کرده است، پس می‌تواند بهترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد و شما را به محل‌های خاصی ببرد. فقط باید سعی کنید ارتباطی خوب با رهنمای تورتان برقرار کنید.

 

در نهایت باید گفت هیچ مشکلی برای سفر کردن با تور وجود ندارد، بلکه توصیه می‌شود حتما از تورهای خوب برای سفرهایتان استفاده کنید، بخصوص اگر تجربه‌ای شخصیتان در سفر کردن کم است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

جمعه 31 اردیبهشت 1395  5:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها