0

آموزش C# | آموزش تصویری سی شارپ

 
ostadsho
ostadsho
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : خرداد 1394 
تعداد پست ها : 3

آموزش C# | آموزش تصویری سی شارپ

ضمن تشکر از مدیریت انجمن بابت فراهم نمودن بستری مناسب برای اشتراک اطلاعات اعضا،قصد دارم مقالاتی درباره زبان برنامه نویسی سی شارپ رو به صورت رایگان منتشر کنم.
چون امروزه خیلی از دوستان قصد دارند وارد بازار کار سی شارپ که یکی از مهرهای داغ محسوب مب شود ، بشوند،به همین دلیل سعی میکنم تجربیات خودم رو در این زمینه به شما عزیزان منتقل کنم.


[​IMG]

از کجا 
آموزش C# رو شروع کنیم؟


نخستین گام برای شروع 
آموزش سی شارپ چیست؟
قبل از اینکه بریم به سراغ آموزش سی شارپ،ابتدا لازمه که حتما با مفاهیم و مقدمات سی شارپ آشنا بشیم.زبان سی شارپ یکی از زبان های ارائه شده توسط
شرکت مایکروسافت می باشد که برای برنامه نویسی ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد.بنابراین لازم است بدانیم با استفاده از سی شارپ می توانیم نرم افزارهای تحت ویندوز
طراحی و ایجاد نمائیم نه تحت وب.در مورد تحت وب ، به نوعی می توان معدال سی شارپ را Asp.net نامید.
در صورتی که تمایل شما دوستان رو نسبت به این مقالات مشاهده کنم،حتما به 
آموزش asp.net نیز در مقالات دیگر خواهیم پرداخت.
اگر بخواهیم بدانیم واقعا با آموزش C# می توان به کجا رسید،بهترین راه اینه که براتون چند مثال بزنم.
در حقیقت اکثر نرم افزارهای حسابداری،نرم افزارهای مدیریت فروش،نرم افزارهای مدیریت انبارداری،نرم افزارهای شرکتی و تحت یک شبکه،با استفاده از زیبان برنامه نویسی سی شارپ
ارائه شده اند.پس مطمئنا می توان گفت در بسیاری از سازمان ها و اداره جات نیاز به یک برنامه نویس و متخصص C# می باشد.
تاریخچه زبان برنامه نویسی سی شارپ
اگربخواهیم نگاهی کوتاه به تاریخچه زبان سی شارپ بیندازیم،می توان این مطلب را ارائه داشت.
در سال ۱۹۹۹، شرکت سان اجازه استفاده از زبان برنامه‌نویسی جاوا را در اختیار ماکروسافت قرار داد تا در سیستم‌عامل خود از آن استفاده کند.
جاوا در اصل به هیچ پلت فرم یا سیستم‌عاملی وابسته نبود، ولی ماکروسافت برخی از مفاد قرار داد را زیر پا گذاشت و قابلیت مستقل از سیستم‌عامل بودن جاوا را از آن برداشت. 
در ارائه و معرفی رسمی چارچوب دات‌نت در PDC در سال ۲۰۰۰ این زبان به سی شارپ تغییر نام یافت و کتابخانه کلاس‌ها و runtime در ای‌اس‌پی‌دات‌نت به سی شارپ منتقل شدند.
مدیر و سرپرست طراحان در ماکروسافت آندرس هلزبرگ بود که تجربه قبلی او در طراحی Framework و زبان‌های برنامه سازی++Borland، دلفی (شهر)، Turbo Pascal، ویژوال سی++ به آسانی در دستورالعمل‌های سی شارپ قابل رویت است و به همان خوبی در هسته CLR.


خب،اولین درس  درباره سی شارپ درباره متغیرها در سی شارپ هستش.


آشناآی با متغیرها و انواع ان در C#


در اولین مقاله از سری مقالا آموزش سی شارپ،می پردازیم به آشنایی با مهمترین اصل برنامه نویسی،یعنی آشنایی با انواع متغیرها.


در C# حتما باید نوع هر متغیر به طرو صریح مشخص شده باشد.
بدین صورت که اگر متغیری از نوع عددی باشد،یا متغیری از نوع رشته ای باشد (بعدها با این مفاهیم دقیقتر آشنا خواهیم شد) باید به صراحت
نوع آن معین گردد.
نمونه هایی از انواع متغیرها:
int , vector , string ,...


آنچه در مورد متغیرها در سی شارپ باید بدانیم،قلمرو متغیرهاست.منظور از قلمرو،ناحیه ای است که می توانیم در آن ناحیه،متغیر را فراخوانی کنیم و از داده ذخیره شده در آن استفاده نمائیم
توجه فرمایید در این مقاله،هدف من این نیست که خیلی تخصصی و ریز به جزئیات بپردازم و هدفم آشنایی کلی شما با این مفاهیمه تا در ادامه به شمکل برنخوریم و فهم موضوعات براتون ساده تر بشه.


در اصل متغیرها برای ذخیره داده مورد استفاده قرار می گیرند.اما آنچه از متغیرهای معمولی هم مهمتر است،آشنایی با آرایه ها در سی شارپ است.
آرایه ها همانگونه تقریبا در تمام زبان های برنامه نویسی بسیار پرکاربرد هستند،در زبان برنامه نویسی سی شارپ نیز این قاعده مستثنی نیست.
آرایه ها برای ذخیره سازی چندین داده در کنار هم قرار می گیرد.


لطفا نظرات و پیشنهادات خودتون رو در همین تاپیک بگذارید تا برای ادامه آموزشها دلگرم تر بشیم.اگر سوالی هم براتون مطرح شد همینجا مطرح کنید.

آموزش php

آموزش طراحی سایت

آموزش asp

آموزش html

آموزش تصویری php  

پنج شنبه 30 اردیبهشت 1395  7:35 PM
تشکرات از این پست
siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها