0

غدیر شناسنامه بشر در دنیا و آخرت است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

غدیر شناسنامه بشر در دنیا و آخرت است

 

غدیر شناسنامه بشر در دنیا و آخرت است

» سرویس: معارف و حقوق - دين و انديشه

کد خبر: 95022817479

سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶

1443788508241_isna-10.jpg

رئیس ستاد دهه غدیر کشور گفت: غدیر به معنای شناسنامه بشری در دنیا و آخرت است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، حجت‌الاسلام محمود نظری خادم الشریعه در گردهمایی ستاد دهه غدیر، اظهار کرد: رسیدن جهان به دوستی، خردجمعی و تفاهم از دغدغه‌های آیت‌الله نظری خادم الشریعه است و این نظریه که به عنوان یک تئوری بود امروز به مرحله عملیاتی شدن رسیده است.

 

وی با بیان این‌که «نظریه آیت‌الله خادم‌الشریعه امروز در زمینه انسان و شناخت معرفتی آن مشخص شده است» تصریح کرد: مهم‌ترین هدف این نظریه در خصوص شناخت یکدیگر و وظایف متقابل است که جهان وجود آیا تنها برای زیست در طبیعت است یا عامل شریعت می‌تواند انسان را به درجه روحی و انسانی کامل برساند.

 

رئیس ستاد دهه غدیر کشور با بیان این‌که «از نظر افکار علمی و آسایش جمعی بشر باید در راه درست و راست حرکت کرد» خاطرنشان کرد: شیعه معتقد است که این مسیر صلح از ولایت امیرالمؤمنین(ع)، محمد و آل محمد (ص) است.

 

نظری با بیان این‌که «غدیر به معنای مجمع کمالات و آغاز حرکات و منتهی خیرات در عالم وجود است» تصریح کرد: نظریه غدیر از روی عقلانیت و نظر فکری است، دین‌ها و مذهب‌های موجود هم اگر گفتاری دارند که منطقی و بر مبنای عقلانیت باشد می‌پذیریم اما غدیر به معنای شناسنامه بشری در دنیا و آخرت است.

 

وی با اشاره به این‌که «حرکت انقلاب کامل‌کننده حرکت غدیر است» ادامه داد: امروز به برکت جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبری می‌توانیم تاریخ غدیر را تکمیل کرده و به اتمام برسانیم.

 

رئیس ستاد دهه غدیر کشور با بیان این‌که «امروز با دعوا، تندی و خشونت نمی‌توان قلب‌ها را تسخیر کرد» اظهار کرد: باید با تفاهم، بدون دشمنی و نگاه علمی برای ارائه عقیده‌ها گام برداریم.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌بینیم جهان امروز با نابسامانی‌هایی روبه‌رو شده به این دلیل است که عملکرد و رویکرد آن به اسلام و مکتب کامل نبوده و در واقع شناخت ضعیف است.

 

رئیس ستاد دهه غدیر کشور گفت: اسلام چراغ و هدایت‌گر است و در کنار غدیر می‌توانیم به تعالی دست یابیم و با بهره‌گیری از ظرفیت دهکده جهانی معرفت شبهات را بررسی و برطرف کرده تا با میل خود اسلام را بپذیرند.

 

 

انتهای پیام

سه شنبه 28 اردیبهشت 1395  6:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها