0

همایش آموزشی «سفیران آسمانی» برگزار می‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

همایش آموزشی «سفیران آسمانی» برگزار می‌شود

 

همایش آموزشی «سفیران آسمانی» برگزار می‌شود

» سرویس: معارف و حقوق - دين و انديشه

کد خبر: 95022817907

سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۹

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان‌شمالی از حضور ۴۵ ائمه جماعات مساجد در همایش و دوره آموزشی کشوری «سفیران آسمانی» خبر داد.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان‌شمالی هاشم شیرازیان، با بیان اینکه دوره آموزشی ویژه ائمه جماعات در جهت بصیرت افزایی با محوریت مسجد طراز اسلامی، با حضور بیش از دو هزار روحانی برگزیده از مساجد سراسر کشور برگزار می‌شود، محل اجرای آن را استان قم و مدت زمان آن را چهار روز از ٢٧ الی ٣٠ اردیبهشت جاری اعلام کرد.

 

وی از جمله اهداف برگزاری این دوره آموزشی را اهمیت بخشی به کارکرد اصلی نماز و قرآن در مسجد، حرکت در جهت احیای کارکردهای مسجد طراز اسلامی، تقویت و ایجاد توانایی در برقراری ارتباط بهتر با افراد مسجدی و جامعه پیرامونی در جهت جذب حداکثری، آموزش در راستای ارتقاء کیفی مدیریت بهتر مسجد، تقویت تعامل سازنده و ارتباط عمیق‌تر ائمه جماعات با اعضای کانون و فعالیت‌های آنان، افزایش توانایی در تجزیه و تحلیل و تقویت بصیرت در شناخت وقایع سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، ایجاد زمینه‌های تعامل شبکه‌ای ائمه جماعات با یکدیگر با محوریت اطلاع از فعالیت‌ها و اقدامات ائمه جماعات در مساجد مختلف و الگو گیری از یکدیگر و ابلاغ مأموریت‌های موضوعی ستاد عالی به مأمومین مسجدی بیان کرد.

 

شیرازیان با بیان اینکه این دوره آموزشی در قالب کلاس آموزشی، کمیسیون ( مباحثه گروهی ) و همایش برگزار می ‌شود؛ دیدار با مراجع تقلید و علماء، زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها، تشرّف به مسجد مقدس جمکران و بازدید از مؤسسات فرهنگی و قرآنی از جمله اسراء، سبحان، امام خمینی (ره) را از برنامه های جنبی این دوره معرفی کرد.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان‌شمالی اظهار کرد: ائمه جماعات ثبت نام شده برای حضور در این دوره آموزشی عازم استان قم می‌شوند.

 

 

انتهای پیام

سه شنبه 28 اردیبهشت 1395  6:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها