0

انتقاد آنجلینا جولی از شرایط پناهجویان و اظهارات ترامپ

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

انتقاد آنجلینا جولی از شرایط پناهجویان و اظهارات ترامپ

 

انتقاد آنجلینا جولی از شرایط پناهجویان و اظهارات ترامپ

» سرویس: بين الملل - فرامنطقه اي

کد خبر: 95022817585

سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹

1463470296678_573aa8e8c46188e55f8b457f.jpg

نماینده ویژه آژانس پناهندگان سازمان ملل هشدار داد، سیستم بین‌المللی انسان دوستانه برای پناهجویان در حال فروپاشی است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آنجلینا جولی در برنامه‌ای در شبکه بی بی سی گفت: تعداد درگیری‌ها و شمار آوارگان در حال افزایش است، دیگر سیستم حفاظت و بازگرداندن پناهجویان کار نمی‌کند. در حال حاضر بیش از 60 میلیون نفر در سراسر جهان آواره شده‌اند، این رقم در طول 70 سال گذشته بیشترین رقم بوده است. این مساله ما را درباره وضعیت صلح و امنیت در جهان نگران کرده است. میزان متوسط آوارگی هر فرد اکنون به حدود 20 سال رسیده است.

 

وی در ادامه با انتقاد از سیاست اروپا در قبال پناهجویان گفت: در میان افزایش نگرانی‌ها نسبت به مهاجرت کنترل نشده، اکنون خطر دیگری وجود دارد و آن مسابقه برخی کشورها برای اعمال سیاست‌های سرسختانه علیه پناهجویان در راستای منافع خود بدون در نظر گرفتن هزینه‌ و چالش‌های ناشی از آن برای همسایگان و مسئولیت بین‌المللی‌شان در قبال پناهجویان است.

 

هم‌چنین جولی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات دونالد ترامپ، کاندیدای پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری علیه مسلمانان گفت: آمریکا برای من کشوری است که توسط مردمانی ساخته شده است که برای آزادی گردهم آمده‌اند، به خصوص آزادی مذهب، بر همین اساس، سخت است بشنویم که کسی برای ریاست جمهوری آمریکا می‌آید که چنین تفکراتی دارد.

 

با این حال دونالد ترامپ، با وجود همه واکنش‌های بین‌المللی و داخلی علیه اظهاراتش درباره مسلمانان اوایل این ماه در گفت‌وگو با شبکه خبری ان بی سی گفت: اهمیتی نمی‌دهد که این مساله باعث شود که در انتخابات رای نیاورد.

 

همچنین ترامپ روز جمعه در این باره گفت: من یک پیشنهاد دادم و این تنها یک پیشنهاد است.

وی در حالیکه اعلام کرد، در این باره منعطف است اما بار دیگر تاکید کرد که از موضع خود دست نمی‌کشد.

 

انتهای پیام

سه شنبه 28 اردیبهشت 1395  6:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها