0

مضرات شیرین کننده های مصنوعی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مضرات شیرین کننده های مصنوعی

 
مضرات شیرین کننده های مصنوعیاستفاده از شیرین کننده مصنوعی همیشه یک موضوع جنجالی بوده است؛ چراکه این مواد شیرین کننده تهدید جدی برای سلامت به حساب می آید؛ در این مطلب به برخی مضرات این ماده پرداخته می شود. 
 
*به طور ژنتیکی اصلاح شده است:
به نقل از سایت "نیوزویک،" اریتریتول، نیوتیم، اسپارتم  و سکرالوز از چغندر قند،سویا و ذرت تهیه می شود.برای این که این محصولات را در برابر حشرات مقاوم کنند ،اصلاحات ژنتیکی روی آن انجام می دهند .
 
*آب ها را آلوده می کند:
در سال 2009 محققان سوئدی در آب آشامیدنی  تصفیه شده برخی کشور ها آسه سولفام K و سکرالوز پیدا کردند. این افزودنی ها حتی بعد از گذشت 7 ساعت در لجن  فاضلاب شکسته نشد.چهار سال بعد برخی از محققان کانادایی این ماده را در کارخانه های مختلف تصفیه کننده آب پیدا کردند.
 
*باعث بیماری دیابت می شود:
بروز دیابت نوع 2 در افرادی که نوشابه رژیمی مصرف می کنند شایع تر است.نتایج بررسی ها نشان می دهدکه افراد مصرف کننده نوشابه های رژیمی،  اضافه وزن بیشتری دارند .
 
*باعث پرخوری می شود:
مواد غذایی حاوی شیرین کننده مصنوعی با ایجاد  طعم متفاوت در دهان  باعث می شود فرد پرخوری کند.مغز انسان غذاهای شیرین و غلیظ یا سفت را به عنوان کالری بالا محاسبه می کند،  در حالی که شیرین کننده مصنوعی کالری ندارد و دارای غلظت متفاوت است .
 
 
*در عملکرد هورمون ها اختلال ایجاد می کند:

شیرینی هایی که  کالری ندارد، در عملکرد هورمون ها اختلال ایجاد می کند که در پی آن انسولین در بدن رها می شود. عملکرد هورمون هایی که میزان قند خون    و احساس سیری را کنترل می کند، تحت تأثیر این شیرین کننده های مصنوعی قرار می گیرد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 28 اردیبهشت 1395  9:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها