0

خبرهای متناقض درباره تعیین نرخ ۱۵۰۰ تومانی بنزین آزاد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

خبرهای متناقض درباره تعیین نرخ ۱۵۰۰ تومانی بنزین آزاد


 

معاون وزیر نفت:برای اجرای قانون مصوب مجلس 4 ماه فرصت داریم

 

خبرهای متناقض درباره تعیین نرخ ۱۵۰۰ تومانی بنزین آزاد

در حالی که برخی منابع آگاه از نرخ 1500 تومانی سهمیه بنزین آزاد خبر دادند، مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی تعیین این نرخ را تکذیب کرد.اواخر فروردین ماه بود که مجلس در بررسی بودجه سال 95 به دولت 4 ماه مهلت داد تا ضمن اجرای سهمیه بندی، بنزین را در سال جاری با کارت سوخت عرضه کند و در صورت استفاده از سهمیه مازاد، بهای سوخت برای مصرف کنندگان بر اساس قیمت تمام شده محاسبه شود.

 

در این زمینه، صبح دیروز یک منبع آگاه به خبرگزاری فارس، خبر از تعیین نرخ های بنزین در سال جاری داد و گفت: وزارت نفت پس از بررسی‌ها نرخ سهمیه بنزین را لیتری ۱۰۰۰ تومان و نرخ دوم آن را (قیمت بنزین آزاد) لیتری ۱۵۰۰ تومان تعیین کرده است.خبرگزاری مهر نیز دیروز به نقل از قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نوشت: ناصرسجادی مدیر عامل شرکت پخش فراورده های نفتی در جلسه ای از محاسبه قیمت دوم بنزین (نرخ اضطراری و ویژه جایگاه‌داران) خبر داده و مطرح کرده که این نرخ حدود ۱۵۰۰ تومان محاسبه شده است.

 

هم چنین وی گفته است که این نرخ با احتساب نرخ فوب خلیج فارس به اضافه هزینه‌هایی مانند مالیات بر ارزش افزوده، عوارض، مالیات 5/1 درصدی آلایندگی و هزینه‌های حمل و نقل و توزیع و انبارداری محاسبه شده است.با این حال، عصر دیروز اخباری مبنی بر تکذیب تعیین نرخ دوم بنزین منتشر شد. بر این اساس عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: تعیین نرخ دوم بنزین را به‌شدت تکذیب می‌کنم و اینکه وزارت نفت یا هر نهاد زیرمجموعه این وزارتخانه مبلغ 1500 تومان را به‌عنوان نرخ دوم بنزین محاسبه یا تعیین کرده صحت ندارد. وی البته در این رابطه تصریح کرد: هر زمان قانون بودجه ابلاغ شد دولت 4 ماه فرصت دارد که جزئیات اجرای این قانون را مشخص و اعلام کند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 28 اردیبهشت 1395  9:06 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها