0

با افتخار اجازه دادم پسرانم در دفاع از حرم حضرت زینب (س) شهید شوند

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

با افتخار اجازه دادم پسرانم در دفاع از حرم حضرت زینب (س) شهید شوند

مادران شهیدان مصطفی و مجتبی بختی دو تن از شهدای مدافع حرم گفت: وقتی پسرانم می‌خواستند بروند جبهه، گفتم خب نروید؛ اما آن‌ها گفتند اگر ما نرویم، بی‌بی زینب (س) تنها می‌ماند. من هم گفتم خودم، همسرم و همه پسرانم فدای حضرت زینب (س) می‌شویم.

به گزارش تا شهدا؛ چهارشنبه‌شب در شام ولادت حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) و به مناسبت روز جانباز، جشن «لاله‌های آسمانی» ویژه تجلیل از پدران جانباز و ایثارگر دانشجویان پردیس رضوان دانشگاه امام رضا (ع) با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی برگزار شد.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ضمن گرامیداشت مقام جانبازان، گفت: در طول دوران دفاع مقدس، غرب و شرق با تمام امکانات و تجهیزات در مقابل ما ایستاده بودند، اما رزمندگان ما با دست‌خالی در برابر آن‌ها مقاومت کردند.

 

سردار نجاتی با اشاره به عملیات آزادسازی خرمشهر افزود: این روزها مصادف با عملیات بیت‌المقدس است، عملیاتی که از دهم اردیبهشت‌ماه سال 61 آغاز شد و در سوم خردادماه همان سال نیز به اتمام رسید و منجر به فتح خرمشهر گردید. امام خمینی (ره) یک‌کلام فرمود که خرمشهر باید آزاد شود و رزمندگان نیز برای عمل به دستور رهبرشان، با تمام وجود جنگیدند تا حرف ولی‌فقیه‌شان بر زمین نماند.

 

وی در ادامه گفت: امروزه نیز اگر ولی‌فقیه زمان امری می‌کند، باید به فرمایش ایشان عمل کنیم و به‌طورقطع با عمل به کلام رهبر عزیزمان است که می‌توانیم به نتایج بسیار خوبی برسیم. شهدای ما هرگز حرف امامشان را بر زمین نگذاشتند و تا سر حد شهادت و بخشیدن جانشان، پای رهبرشان ایستادند.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با ذکر تفاوت بین لشکر کفر و ایمان بیان کرد: فرق بین لشکر کفر و ایمان در چیست؟ آیا جز این است که وقتی سرگذشت اسرای ایرانی را می‌شنویم، می‌بینیم که آن‌ها حتی در دل دشمن نیز حاضر نشدند زیر بار خفت بروند و حتی در زیر شکنجه رژیم بعث نیز شعار مرگ بر صدامشان بلند بود.

 

نجاتی افزود: حال اگر سرگذشت اسرای عراقی را بخوانیم، خواهیم دید که 17 هزار عراقی با یک تیربار رزمنده ایرانی به اسارت درآمدند. رژیم بعثی از تمامی تجهیزات جنگی بهره می‌برد، اما بعد از آزادسازی خرمشهر از فرماندهان عراقی می‌شنیدیم که وقتی به سربازانشان دستور حمله می‌دادند، آن‌ها می‌گفتند امکانات و تجهیزات و تعدادمان کم است. در واقع این خداوند بود که در دل سربازان رژیم بعثی رعب و وحشت انداخته بود تا نتوانند از سلاح‌شان استفاده کنند. اینجاست که معنای جمله امام مشخص می‌شود که می‌فرمود: خرمشهر را خدا آزاد کرد.

 

وی در پایان گفت: ما نیز باید همین‌گونه باشیم و هر گرفتاری و مشکلی هم که باشد، باید پای حرف رهبرمان بایستیم، وگرنه به وضعیت بدی دچار خواهیم شد.

 

مادر شهیدان مصطفی و مجتبی بختی نیز میهمان دیگر این مراسم بود، وی با افتخار از پسران شهیدش یاد کرد و گفت: پسران من زینبی بودند، آن‌ها عاشق حضرت زینب (س) بودند و جانشان را نیز فدای رهبر و اسلام کردند.

 

خدیجه شاد با تعریف خاطره‌ای از نحوه رفتن پسرانش به سوریه افزود: وقتی پسرانم می‌خواستند بروند، گفتم خب نروید؛ اما آن‌ها گفتند اگر ما نرویم، بی‌بی زینب تنها می‌ماند. من هم گفتم خودم، همسرم و همه پسرانم فدای حضرت زینب می‌شویم و باافتخار اجازه دادم که بروند. الحق که آن‌ها نیز مرا سربلند کردند.

 

مادر این دو شهید بزرگوار در ادامه به ویژگی‌های اخلاقی پسرانش اشاره کرد و گفت: پسرم مجتبی حتی یک‌قدم هم جلوتر از من راه نمی‌رفت. درواقع اگر چیزی غیر از شهادت نصیب پسرانم می‌شد، باید ناراحت می‌شدم. به پسر دیگرم مهدی هم اجازه دادم که برود و فدایی حضرت زینب (ع) شود، کاش خودم هم فدای ایشان شوم.

 

حضور دو تن از جانبازان در این مراسم نیز قابل‌ توجه بود. غلامحسین رهوار دار، جانباز روشندل 70 درصد که مدیریت خانه نور ایران را بر عهده دارد. روح‌الله بختیاری نیز جانباز مدافع حرم افغانستانی است که تنها 18 سال سن دارد و در سوریه قطع نخاع شده است. او نیز میهمان مراسم لاله‌های آسمانی بود.

 

تقدیر و تشکر از خانواده شهدا و جانبازان حاضر در مراسم، پایان‌بخش جشن لاله‌های آسمانی در پردیس رضوان دانشگاه امام رضا (ع) بود.

 

* فارس

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 27 اردیبهشت 1395  2:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها