0

روحانی: باید با فشار، طرف مقابل را به انجام کامل تعهداتش وادار کنیم

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

روحانی: باید با فشار، طرف مقابل را به انجام کامل تعهداتش وادار کنیم

روحانی: باید با فشار، طرف مقابل را به انجام کامل تعهداتش وادار کنیم

 

رئیس جمهور در دومین روز از همایش برجام و اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه در سیاست خارجی نگاه صفر یا صدی معنا ندارد، گفت: باید با فشار به طرف مقابل آنها را به انجام کامل تعهداتشان وادار کنیم.

 

به گزارش ایرنا روحانی با تأکید بر ضرورت استفاده از فرصت به وجود آمده پس از برجام برای تعامل با دنیا با در نظر گرفتن شرایط کشور و اجرای سریع‌تر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: امروز به واسطه توافق برجام، بخش بزرگی از ایران‌هراسی که در دنیا به دروغ در موضوع هسته‌ای علیه ایران مطرح شده بود، از بین رفته است، اما هنوز پروژه ایران‌هراسی توسط دشمنان ملت ایران در دیگر موضوعات از قبیل تروریسم ادامه دارد که باید قدم به قدم در برابر آنان ایستاد و مقابله کرد.

 

وی با بیان اینکه امروز هماهنگی و همدلی خوبی میان قوا و ارکان کشور، وجود دارد و ایران در سایه وجود رهنمودها و نظارت رهبر معظم انقلاب در امنیت و آرامش کامل به سر می‌برد، گفت: برگزاری آرام و موفق انتخابات، نشانه هماهنگی قوا تحت هدایت رهبری است. روحانی با تأکید بر اینکه امروز ایران شریک مورد اعتماد جامعه بین‌المللی است و کشورهای جهان برخلاف تبلیغات دشمنان از هر نظر به شرایط ایران اعتماد دارند، افزود: ایران هیچگاه از شرایط ناآرام و ناامن همسایگان خود سوء استفاده نکرده و پیوسته به کشورها و مردم منطقه کمک کرده است.

 

روحانی با بیان اینکه موفقیت‌هایی که تاکنون در تعامل با دنیا به دست آمده، نشان دهنده آن است که مسیر را به درستی پیموده‌ایم، خاطر نشان کرد: البته این به معنای آن نیست که طرف مقابل به تمامی تعهدات خود پایبند بوده یا خواهد بود، بلکه ما باید ضمن مقاومت، با ایجاد فضای مناسب، گسترش همکاری‌ها و اعمال فشار به طرف مقابل، آنها را وادار به انجام کامل تعهداتشان کنیم. روحانی تأکید کرد: ما باید در برابر فشار و خواست لابی صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه تعامل سازنده خود را با جهان گسترش دهیم و فضای مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری‌ها و توسعه ارتباطات اقتصادی، تجاری و بانکی با دیگر کشورها را فراهم کنیم.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 27 اردیبهشت 1395  10:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها