0

بدهی ۴ میلیاردی مؤسسه خیریه کهریزک

 
mohandesvahidpour
mohandesvahidpour
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 5058

بدهی ۴ میلیاردی مؤسسه خیریه کهریزک

حسن احمدی، مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک در نشست خبری که امروز ۲۶ اردیبهشت ماه در مورد فعالیت‎های آسایشگاه کهریزک برگزار شد، گفت: موسسه خیریه کهریزک با ۴۴ سال قدمت در سال ۱۳۵۱ راه‎اندازی شده و اکنون دو هزار و ۴۰۰ مددجو شامل سالمندان و کودکان معلول را در دو مرکز تهران و کرج تحت پوشش قرار داده است.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک افزود: در حال حاضر ۱ هزار و ۷۵۰ سالمند معلول در ۲۲ بخش آسایشگاه کهریزک نگهداری می شوند. همچنین شعبه ۲ آسایشگاه کهریزک در محمد شهر کرج راه اندازی شده است که به ۶۷۰ نفر نیز در این مرکز خدمات ارائه می‎شود و در مجموع آسایشگاه کهریزک ۲ هزار ۴۰۰ مددجو از اقشار مختلف را تحت پوشش دارد.

وی در ادامه با اشاره به طرح‎های مختلف موسسه خیریه کهریزک در نگهداری مددجویان در منزل، ارائه خدمات روزانه و همچنین نگهداری شبانه روزی سالمندان افزود: هدف ما این است که سالمندان در خانه‎های خود مراقبت شوند و بر همین اساس در کرج ۱۱۵ خانواده تحت مراقبت تیم‎های سیار ماهستند چراکه هزینه نگهداری در منزل برای سالمندان ۵۰۰ هزار تومان است در حالی که اگر در آسایشگاه نگهداری شوند یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باید برای آنها ماهیانه هزینه شود.

۸۶ درصد درآمدهای موسسه خیریه کهریزک به صورت مردمی است

احمدی با بیان اینکه ۸۶ درصد درآمدهای موسسه خیریه کهریزک به صورت مردمی است، گفت: ۱۴ درصد الباقی نیز کمک‎هایی هستند که از سوی نهادهای مختلف مانند بهزیستی و کمیته امداد در ازای معرفی هر مددجو به کهریزک پرداخت می‎شود به طوری که بهزیستی ۵۰۰ هزار تومان و کمیته امداد در ازای هر مددجو ۶۰ هزار تومان پرداخت می‎کند.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک گفت: در حال حاضر ۲۰۰ نفر در کل موسسه کهریزک از بهزیستی و کمیته امداد معرفی شدند که ما در ازای نگهداری آنها یارانه دریافت می‎کنیم.

وی در ادامه از از فعالیت درمانگاه تخصصی جواد الائمه(ع) گفت و افزود: این درمانگاه در افسریه واقعه شده که روزانه بیش از هزار نفر را ویزیت رایگان و یا با هزینه بسیار اندک انجام می‌دهد.

در ماه رمضان که مددجویان یک دور قرآن را ختم می‌کنند

احمدی همچنین به برنامه‎های فرهنگی کهریزک اشاره و تصریح کرد: برگزاری کلاس‎های آموزشی و همچنی برگزار کلاس‎های قرآنی مخصوصا در ماه رمضان که مددجویان یک دور قرآن را ختم می‌کنند، کارگاه‎های خیاطی، قالیبافی و ... از جمله اقداماتی است که در موسسه کهریزک انجام می‎شود.

بزرگترین مشکل ما حامل‎های انرژی آب و گاز هستند

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک در مورد مشکلات این موسسه هم گفت: بزرگترین مشکل ما حامل‎های انرژی آب و گاز هستند به طوری که در حال حاضر ۴ میلیارد تومان برای آب و گاز بدهکار هستیم در حالی که این پول می‎تواند صرف بالا بردن کیفیت ارائه خدمات به مددجویان شود.

وی ضمن اشاره به درخواستی از مجلس و دولت در راستای رفع مشکل حامل‎های انرژی،گفت: از دولت و مجلس انتظار داریم که برای این موسسه تخفیفات و یا معافیت‎هایی را در خصوص هزینه حامل‎های انرژی و همچنین موضوع دارو تخصیص و تصویب کنند.

ماهیانه حدود ۸۰۰ میلیون تومان صرف خرید دارو برای مددجویان می‎شود

احمدی با اشاره به مشکلات دارویی کهریزک ادامه داد: ماهیانه حدود ۸۰۰ میلیون تومان صرف خرید دارو برای مددجویان می‎شود که از دولت می‎خواهیم به نحوی بتواند سوبسید و یا تخفیف برای خرید دارو انجام دهد بخصوص داروهای بیماران ام اس که بسیار گران است.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک تصریح کرد: در گذشته جلسه‎ای با مسئولان وزارت بهداشت برای رفع مشکلات دارویی برگزار کردیم اما متاسفانه نتیجه‎ای در بر نداشت. یکی دیگر از مشکلات کهریزک خرید پوشک برای سالمندان است. در سال حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید پوشک هزینه می‎کنیم و نیاز داریم که دولت کمک حال ما نیز در این بخش باشد.

۲ هزار و ۶۰۰ مددجو یارانه دریافت نمی‎کنند

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه ۲ هزار و ۶۰۰ مددجویی که در موسسه کهریزک هستند هیچکدام یارانه دریافت نمی‎کنند و دولت هم تاکنون در این خصوص اقدامی را باتوجه به مکاتبات بسیار ما انجام نداده است، این در حالی است که ۳۵۰ نفر از مددجویان ما از خیابان جمع‎آوری شده و از طریق دادگاه به ما معرفی شده‎اند و هیچ هویتی ندارند.

احمدی تاکید کرد: متاسفانه دولت‎ها هیچ کاری برای رفع مشکلات ما انجام نداده‎اند. با نمایندگان مجلس نیز رایزنی کرده‎ایم که آنها قول دادند ولی تاکنون عملیاتی نشده است.

پرداخت ماهیانه ۶۰۰ میلیون تومان برای بیمه کارکنان

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک با اشاره به پرداخت ماهیانه ۶۰۰ میلیون تومان برای بیمه کارکنان موسسه کهریزک گفت: چون فعالیت ما در راستای اقدامات دولت است و کار دولت را انجام می‎دهیم دولت می‎تواند در پرداخت بیمه به ما کمک کند و برای ما معافیت‎هایی را ایجاد نماید.

احمدی بیان کرد: هزینه‎های موسسه کهریزک در هر ماه ۳ میلیارد تومان است، این مبلغ از طریق کمک‎های نقدی و غیرنقدی و کمک‎های نیکوکاران تامین می‎شود. در سطح شهر تهران ۴۰ دفتر داریم که ماهیانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان کمک مردمی نیز از آنها جمع‎آوری می‎شود.

پذیرش ۲۰۰ نفر در سال

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک در مورد پذیرش مددجویان جدید نیز اظهار داشت: بر اساس فوت مددجویان که ماهیانه ۱۰ تا ۱۲ نفر فوتی است، افراد جدید جایگزین می‎شوند به طوری که در سال حدود ۲۰۰ نفر پذیرش مددجوی جدید داریم.

وی ضمن اشاره به کمک موسسه کهریزک به خیریه‎های دیگر گفت: در ایام مختلف سال به خصوص در روز عید قربان گوشت به تمام ایران پخش می‎کنیم. بخشی از کمک‎هایی که به موسسه می‎شد از ایرانیان مقیم خارج از کشور بود که درحال حاضر به دلیل تحریم‎ها این اتفاق رخ نمی‎دهد و امیدواریم به زودی این امر محقق شود.

احمدی از راه‎اندازی بخش نگهداری کودکان معلول ذهنی در آسایشگاه کرج خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۰۰ کودک معلول ذهنی به صورت شبانه‎روزی در این مرکز نگهداری می‎شوند و ۸۰ نفر را نیز در روز خدمات ارائه می‎دهیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری دولت و دستگاه‎های اجرایی امیدوارم بتوان بخش عمده‎ای از مشکلات را حل کرد.

دوشنبه 27 اردیبهشت 1395  6:06 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها